Bu haber kez okundu.

Darbe'nin haberi Zaman Gazetesi reklamında verilmiş
Zaman Gazetesi bebek reklamı darbe mesajı mı veriyor? Şoke eden iddiaların detayları haberimizde. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) medya kuruluşlarından darbe girişimi öncesinde 15 Temmuz'da ilişkin gizli ve açık mesajların verildiği iddia ediliyor. Bu mesajlardan birisinin ise kapatılan Zaman Gazetesi'nin 5 Ekim 2015 tarihinde yayımladığı 'Sükutun Çığlığı' reklam filminde gizli olduğu iddia edildi.

Sosyal medyada 'gizli mesaj içeriyor' iddiasıyla yeniden gündeme gelen Zaman'ın reklam filminde bir yandan sirenler çalarken diğer yandan gri renk tonuna bürünmüş bir şehrin uçaktan kuş bakışı görüntüsü gösteriliyor. Bu görüntülerin ardından ise yeni doğmuş gülen bir bebek ekrana geliyor. İşte tam da bu noktada reklamın darbe girişimine dair mesajlar verdiği iddia ediliyor. Zira reklamdaki siren sesleri darbenin ayak seslerini, uçaktan kuşbakışı gözüken şehrin Türkiye'yi temsil ettiği ve gülen bebek yüzünün ise FETÖ ele başı Fethullah Gülen olduğu belirtiliyor.

Darbenin "ZAMAN"I verilmiş! Darbe habercisi gülen bebek reklamı​...


Zaman Gazetesi'nin reklam filminde en dikkat çeken detay ise, bu reklamın gösterildiği tarih ile 15 Temmuz darbe girişimi arasındaki geçen süre. Yani 5 Ekim 2015'te ilk defa gösterilen reklam filmi ile darbe girişiminin yapıldığı 15 Temmuz 2016 tarihi arasında tam 9 ay 10 gün var. Bu bir insanın normal doğum süresi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Muzaffer karahanli 4 yıl önce

Vay be hala bunlara sempati duyanlar varmı merak ediyorum bu adamı oldum olası sevmemistim