Bu haber kez okundu.

Darbeciler Formula 1 pistinde keşif yapmış
Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbeci mensuplarının planına göre hain girişim başarılı olsaydı, İstanbul'un farklı bölgelerinde hapishaneler kurulacaktı. Bu noktalardan birinin de Tuzla Kurtköy'de bulunan ve Formula 1 sahası olarak bilinen İstanbul Park pisti olduğu ortaya çıktı.

HAVADAN VE KARADAN KEŞİF YAPTILAR

Yeni Şafak gazetesi'nin haberine göre; FETÖ'nün darbe girişimi öncesi planlarına dair yapılan istihbarat çalışmalarında örgüt üyesi askerlerin, 15 Temmuz'dan 1 ay önce pist üzerinde helikopterle alçak uçuş yaparak, bölgeyi havadan kontrol ettikleri belirlendi.

Havadan yapılan keşiflerin ardından 12, 13 ve 14 Temmuz'da bu kez karadan keşif yapıldı. Darbeciler sivil kıyafetlerle, pist yetkililerinden kapasite noktasında ayrıntılı bilgi aldı. Sivil askerler bu bilgileri büyük bir organizasyon yapılacak bahanesiyle ele geçirdi. Ayrıca dolaylı sorularla darbeden önceki hafta içerisinde pistte herhangi bir problem olup olmadığını da araştırdı.

KONTROL VIP KULELERDEN SAĞLANACAKTI

Darbeciler incelemelerini sadece pistte değil çevre yollarda da yaptı. Çevre yoluyla iç yolları bağlayan yaya alt geçit ve 3 üst geçit plana dahil edildi. Darbeden sonraki günler için bu yolların kontrol altına alınması planlandı. Ayrıca alanda bulunan 2 VIP kule de teslim alınacaktı ve kontrol buradan sağlanacaktı.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×