Bu haber kez okundu.

Diyarbakır şehitlerimizin isimleri belli oldu

Diyarbakır Çınar ilçesi yakınlarında bulunan Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Müdürlüğü'ne dün öğle saatlerinde PKK'lı teröristler bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Meydana gelen patlama sonucunda 5 polisimiz şehit olurken, 5 yaşındaki bir çocuk da hayatını kaybetti.

15 Ağustos Pazartesi günü Diyarbakır'da büyük bir patlama oldu. Diyarbakır Çınar ve Bismil ilçeleri arasındaki Bölge Trafik Müdürlüğü önünde saat 13.10 sıralarında patlama meydana geldi. PKK'lı teröristlerinde bomba yüklü araçla yaptıkları bombalı saldırı sonrasında trafik müdürlüğü binası kullanılamaz hale gelirken 5 polis şehit oldu ve 5 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

Diyarbakır patlamasında şehit olan polislerimiz için bugün Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü bahçesinde tören düzenleniyor.Törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, askeri erkan, kent protokolü ve şehitlerin yakınları katılırken, tören sırasında patlamada şehit olan polislerimizin isimleriyle birlikte özgeçmişleri okundu. Diyarbakır'da şehit olan polislerimizin isimleri şöyle;

DİYARBAKIR ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ

Polis memuru Nazif Kaplan
Polis memuru Salih Zengin
Polis memuru Yakup Kılınç
Polis memuru Siraç Balpetek
Polis memuru Ahmet Gülbahar ve 5 yaşındaki oğlu Hüseyin Utku Gülbahar

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×