Bu haber kez okundu.

Diyarbakır Silvan'da sokağa çıkma yasağı
Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde devam eden terör örgütüne yönelik operasyonlar genişletilmeye devam ediyor. Alınan bilgiye göre Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki 4 mahalle sınırları arasında kalan bölgede sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bildirildi.

Diyarbakır Valiliği, sokağa çıkma yasağının terör örgütü mensuplarına yönelik başlatılacak olan operasyonlar sebebiyle ilan edildiğini açıkladı. Diyarbakır Valiliği internet sitesinden yapılan resmi açıklama şöyle;

''Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanması huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının tasarrufa mütealik emniyetin kamu huzurunun sağlanması amacıyla Silvan Kaymakamlığınca 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 32/Ç maddesi gereğince 14.04.2016 sünü saat 19.00 dan geçerli olmak üzere Silvan İlçesi Kaso,Seydankara, Çaldere, Üçdirek, Dağcılar, Dolaplıdere, Alakuşak, Erkenciler, Ergeçidi ve Bayrambaşı köyü ve mahallelerinde ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanmasına karar verilmiştir.
 
Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×