Bu haber kez okundu.

Doğu ve Güneydoğu illerinin valileri Ankara'da buluştu
Doğu ve Güneydoğu'da görev yapan 22 vali Ankara'daydı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun acil koduyla valileri çağırarak yaptığı toplantıda gündem terörle mücadeleydi.

Toplantıda bölücü terör örgütü PKK ile diğer terör örgütlerinin yol açtığı güvenlik sorunları tüm boyutlarıyla masaya yatırıldı. Güvenlik toplantısına Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bitlis, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van valileri katıldı.

TOPLANTIYA BÜROKRATLAR DA KATILDI

Sadece valiler değil, güvenlik bürokrasisinin üst düzey isimleri de toplantıdaydı. İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammet Dervişoğlu, Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Ahmet Arıcan toplantıya katılan isimlerdi.

VALİLER BİLGİ VERDİ

Toplantının açılış konuşmasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptı. Bakan Soylu, terörle mücadelede olan kararlılığı bir kez daha vurguladı. Valiler de tek tek söz alarak illerindeki son durumu paylaştı. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sürdürülen terörle mücadele operasyonları değerlendirildi. 28 Belediyeye kayyum atanmasına ilişkin süreç ve bundan sonra izlenecek yol haritası da toplantıda ele alındı. Sınır bölgesindeki illerin valileri de sınır güvenliği ile ilgili ayrıntıları aktardı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×