Bu haber kez okundu.

Dünya Demokrasi Destanını Bu Kitapla Okuyacak
'15 July of Turkey'. 15 Temmuz'da darbe ve darbecilere 'hayır' diyen milli iradenin yazdığı tarih Herkes için Demokrasi İnisiyatifi'ni harekete geçirdi. Batı dünyasına darbecilerin hain yüzünü tüm gerçekliğiyle gösterebilmek adına bir kitap hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''halkın üstünde bugüne kadar daha büyük güç tanımadım'' söylemi üzerinden hazırlanan kitap batı dünyasındaki önemli üniversitelere, kütüphanelere, Sivil Toplum Kuruluşlarına, Akademisyenlere ve basın kuruluşlarına gönderilecek.

Kitapta, darbe girişiminin yaşandığı geceye ait fotoğraflar ve önemli bilgiler yer alıyor. Türk halkının darbecilere karşı kahramanca sergilediği milli mücadele anlatılırken, 15 Temmuz sonrası FETÖ'cülerin batı dünyası üzerinde kurmaya çalıştıkları olumsuz algıları da yok etmek hedefleniyor.

15 July of Turkey isimli kitap, yazar Alev Alatlı'nın önsözü ve katkılarıyla hazırlandı. Alatlı kitabın önsözünde, tankların önüne silahsız olarak çıkan insanların tamamının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçmenleri olmadığının altını çizdi. Demokrasi mücadelesinde Türkiye'yi yalnız bırakan batı dünyasına sitem etti.

Genel Sekreterliğini Abdülkadir Özkan'ın yürüttüğü 'Herkes İçin Demokrasi İnisiyatifi', ES Medya İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bayraktutar, Serdar Karagöz, İlnur Çevik, İsmail Kaan ve Hüda Yılmaz gibi isimlerden oluşuyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×