Bu haber kez okundu.

Eagle’ın şifresi kırıldı üst düzey FETÖ'cü isimleri belirlendi

Fetullahçı Terör Örgütü'ne bağlı teröristlerin 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrasında haberleşmek için kullandıkları Bylock'un çözülmesinin ardından Eagle isimli bir uygulama daha geliştirilmişti. Bylock'u deşifre eden istihbarat birimleri çalışmalarını Eagle üzerinde yoğunlaştırdı.

Yaklaşık 215 bin kişi tarafından kullanıldığı belirlenen Bylock'un şifresini kıran ve binlerce FETÖ'cünün ismini elde eden güvenlik uzmanları, örgüt mensuplarının daha güvenli diyerek kullandıkları Eagle programının da şifresini çözmeyi başardılar.

300 KİŞİLİK ÜST DÜZEY FETÖ'CÜ LİSTESİ

FETÖ'nün kriptolu iletişim ağı Eagle'nin çözülmesinin ardından yaklaşık 300 kişilik üst düzey örgüt üyesinin isim listesinin belirlendiği ve bu listenin emniyet birimlerine gönderildiği öğrenildi. Üst düzey bürokratların isimlerinin de geçtiği listedeki FETÖ üyelerinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatılması için düğmeye basıldığı belirtiliyor.

EMNİYET MÜDÜRLERİ VE VALİLER DE VAR

Güvenlik uzmanları ve istihbarat birimleri tarafından şifresi kırılan Bylock ve Eagle'den çıkan listelere göre emniyet müdürleri ve valiler kararnamesiyle ilgili çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. Uygulamaları kullanan kişilerin ve birinci derecede yakınlarının önümüzdeki günlerde görevden uzaklaştırılmaları söz konusu. Edinilen bilgiye göre, elde edilen listede emniyet müdürleri, valiler ve kaymakamların da isimlerinin yer aldığı belirtildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×