Bu haber kez okundu.

16 Kasım'da EGM'den ihraç edilen ve göreve iade edilen emniyet mensupları ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada FETÖ soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldıktan sonra durumları yeniden araştırılan ve araların emniyet müdürü, emniyet amiri ile polis memurlarının olduğu 3 bin 181 kişinin göreve iade edildiğini açıkladı. Ayrıca, 2 bin 205 polisin de görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik soruşturma kapsamında devletin tüm kurumlarında olduğu gibi Emniyet Teşkilatı'ndaki FETÖ yapılanmasının ortaya çıkartılması ve örgüt üyelerinin kurumdan temizlenmesi için operasyonlar yapıldı. Başlatılan soruşturmalarda MİT ve Emniyet İstihbarat'ın elde ettiği bilgiler ışığında bazı polisler görevden uzaklaştırıldı. EGM'de bir yandan titiz incelemeler yapılırken diğer yandan inceleme raporlarındaki sonuçlara göre teşkilat içerisinde FETÖ ile bağlantısı tespit edilen binlerce polis memuru, komiser ve üst düzey emniyet mensubu görevden ihraç edilecek meslekten atıldı.

EGM ihraç edilen açığa alınan görevden uzaklaştırılan polisler

Olağanüstü Hal kapsamında çıkartılan 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile FETÖ ile irtibatı bulunduğu belirlenen binlerce emniyet mensubu meslekten ihraç edildi. EGM bugün yaptığı açıklamada bu kişilerden bazılarının incelemesinin tamamlandığını ve görevlerine iade edildiklerini duyurdu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yazılı açıklamada; “667 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname’nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle daha önce görevden uzaklaştırılan, ancak durumu tekrar değerlendirilen 3 bin 181 EmniyetTeşkilatı mensubu görevine iade edilmiş, aynı kapsamda 2 bin 205 Emniyet Teşkilatı mensubu ise görevden uzaklaştırılmıştır” denildi.

Açıklamada belirtilen kişilerin isimleri henüz açıklanmadı. Ancak daha önceden 667 sayılı KHK ile Resmi Gazete'de yayımlanan açığa alınarak ihraç edilen polislerin isim listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Serpil 2 yıl önce

Bize elle tutulur gözle görülür bir sebep söylesin biri biz neden 3 bucuk aydır acık da bekletiliyoruz nerde kaldı adalet sebepsiz yere artık bizim günahımıza girmeyin yeter hamileyim 3 bucuk aydır ağlıyorum benim doğmamış cocuguma neden bu kadar acı cektiriyorsunuz artık adalet bulsun yerini bi sucumuz yok nerden cıktı bu iftira neden hala geri dönmüyoruz

Avatar
seyhan 2 yıl önce

Suçu olmayan ... Hele alakası olmayan masumun halini anlatmak için bir merci bulamaması ne büyük zulümdür. Allah devletimizi muhafaza etsin... Bu durumda olanlara durumlarını anlatacak ispatlayacak bir kapı gösterin. Allah aşkına