Bu haber kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'ne Selami Altınok atandı

İçişleri Bakanlığı talebiyle Bakanlar Kurulu'nda görüşülen valiler kararnamesi yayımlandı. Vali değişiklik listesinin yer aldığı kararda ayrıca Emniyet Genel Müdürü'nün de değiştiği görülüyor.

10 Eylül 2016 tarihli Resmi Gazete'nin 29827 sayılı nüshasında ilan edilen atama kararlarına göre, EGM'nin başına İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Selami Altınok getirildi. Yaklaşık 2 senedir Emniyet'in başında olan Celalettin Lekesiz ise merkez valiliğine çekildi. Peki Selami Altınok kimdir?

SELAMİ ALTINOK KİMDİR?

1966 yılında Erzurum'un Narman ilçesinde doğmuştur. Lise'ye kadar Erzurum'da öğrenim görmüş ve 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. İl ataması ise 1989 yılında Erzincan Kaymakamı olarak yapılmıştır. Altınok birçok ilçede kaymakamlık yaptıktan sonra 2012-2013 tarihlerinde Aksaray Valiliği yaptığı sırada merkez valisi olarak vekaleten İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirilmiştir.

63. hükümet döneminde İçişleri Bakanlığı görevinde de bulunan Selami Altınok, 18 Aralık 2015 tarihinde İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı'na atandı. İki erkek ve bir kız çocuğu sahibi olan Selami Altınok, Gülhan Altınok ile evlidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×