Bu haber kez okundu.

Emniyet rütbe terfi sonuçları PolNet sisteminde açıklandı

Emniyet Teşkilatında polis rütbe terfileri ve emekliye sevk edilen personellerin belirlendiği duyuruldu. EGM Yüksek Değerlendirme Kurulu ve Merkez Değerlendirme Kurulu kararları açıklamasına göre aralarında emniyet müdürü, emniyet amiri, başkomiser, komiser ve komiser yardımcılarının bulunduğu bin 256 personel bir üst rütbeye terfi ederken, dört ayrı sınıftan 107 emniyet müdürünün emekliye sevk edildiği açıklandı.

EMEKLİYE SEVK EDİLEN EMNİYET MENSUPLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 1'inci sınıf 25 emniyet müdürü, 2'nci sınıf 1 emniyet müdürü, 3'üncü sınıf 63 emniyet müdürü, 4'üncü sınıf 23 emniyet müdürü ve 79 emniyet amiri emekliye sevk edildi. YDK kararı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun onayıyla yürürlüğe girdi.

TERFİ EDEN EMNİYET MENSUPLARI

Merkez Değerlendirme Kurulu kararına göre ise; 116 başkomiser Emniyet Amirliğine, 94 komiser başkomiserliğe, 276 komiser yardımcısı komiserliğe terfi etti.

TERFİ SONUÇLARI POLNET'TE

Emniyet tarafından kararlaştırılan Rütbe terfi sonuçları, Polnet sistemi Personel Daire Başkanlığından Sicil veya İsim soyisim ile şifre bilgileri girilerek öğrenilmektedir.

PolNet NEDİR ?

Emniyet Teşkilatı tarafından yürütülen hizmetlere bilişim desteği vererek; görevin süratli, güvenilir ve etkin bir şekilde yerine getirilmesini ve vatandaşlarımızın zamanında, kaliteli ve kesintisiz olarak hizmet alabilmelerini sağlayan modern bir “Polis Bilgi Sistemidir”. PolNet ulusal ve uluslararası tüm bilgi ağları ve bilgi bankalarına entegre olabileceği düşünülerek tasarlanmış, ülkemizin bilgi toplumu olmasını sağlayacak önemli projelerden biridir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Mehmet gülkılık 2 yıl önce

Emekli birvatandaş olarak bilgilendirilmesi istiyorum