Bu haber kez okundu.

En güzel Regaip Kandili mesajları... Regaip Kandili'nde ne yapılır?

En güzel Regaip Kandili mesajlarını sizler derledik. Regaip Kandili'nde neler yapılır? Regaip Kandili'nin faziletleri nelerdir? Regaip Kandili'nde hangi namaz kılınır? Regaip Kandili'nde hangi dualar okunur? İnsanlar bu mübarek gece hakkında merak ettiklerini internette aramaya başladı. İşte Regaip Kandili ile ilgili en güzel mesajlar, dualar ve tüm yapılması gerekenler haberimizde...

Regaip Kandili'nin anlamı 'Pek çok ihsan' demektir. Müslümanlar için kutsal olan ve üç aylara girildiğini müjdeleyen bu gecede Regaip Kandili namazı kılınır ve Regaib duası okunur. Tüm islam aleminde ibadet yaparak kutlanan üç ayların ilk mübarek gecesinden biri olan Regaip Kandili için en güzel mesajları sevdiklerinize göndererek onların gecesini kutlayabilirsiniz.

İşte Regaip Kandili duası, Regaib kandili namazı ve Regaip Kandili mesajları;

EN GÜZEL REGAİP KANDİLİ MESAJLARI KISA VE ÖZ

- Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım.. Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

- Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla'ya sunacağı ve O'nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!

- Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaip kandiliniz mübarek olsun..

- Duaniz kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

- Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmisinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sicakligi yuvamiza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

- Borçlarimizdan, ceza ve günahlarimizdan kurtulmak için bu gece dua edelim.. Allah affeden ve bagislayandir, unutmayalim.. Eller semaya kalkip, yürekler bir atinca bu gece, gözler sevinç yaslariyla dolacak.. Kandiliniz mübarek, dualariniz kabul olsun!

Regaip Kandili mesajı

- Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardir. Ölümü bile ayirir saymayan gönüller vardir. Mesafeler araya set çekmisse ne çikar, dualarda birlesen gönüller vardir. Hayirli kandiller..

- Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı böyle bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle kandilin mübarek olsun.

- Allah'ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

- Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah'a emanet olun. Güzel kandiller..

- Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

- İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

- Talihiniz gözleriniz kadar berrak, kaderiniz bakışınız kadar güzel, umudunuz yarın kadar yakın, yarınınız aşkınız kadar mutlu, aşkınız Miraç kadar mukaddes, dualarınız istediğiniz gibi makbul olsun.

Regaip Kandili duası

REGAİB KANDİLİ'NDE OKUNACAK DUA

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım (peygamberimiz) Hz.Muhammed'e ve aline (evladu iyaline) salatu selam ve esenlikler eyle )

Ya Rabbi! Acizlikten, üzüntüden, tasadan, kederden, Korkaklıktan, kabir azabından, cehennem ateşinden sana sığınırız. Bizleri kötülükten ve kötülerin şerrinden emin eyle ya Rabbi! Bize karşı düşmanlık duygularıyla oturup kalkanların kalblerini yumuşatmak murad ediyorsan, bize ve gönüllüler hareketine karşı onların kalblerini yumuşat ve sinelerini daim bir sevgiyle doldur!

Ey kalbleri evirip çeviren Sultanlar Sultanı! Bizim kalblerimizi de, onların kalblerini de sevdiğin ve hoşnut olduğun güzelliklere çevir! Ya Rabbi! Sen bizlere bizi aşan istidat ve kabiliyetler ver ve lutfedeceğin bu kabiliyetleri senin rızan yolunda kullanmayı bizlere nasip eyle ya Rabbi!

Sen bizlere peygamberleri donattığın sıfatları lutfet lakin biz lutfedeceğin bu sıfatları tefahur vesilesi yapmayalım ve hep kendimizi sıfır görelim ya Rabbi! Cümlemize vicdan genişliği lutfet Kalplerimize inşirah bahşet. Bizleri kollektif şuura sahip kullarından kıl. Ve bizleri müttakilere rehber eyle ya Rabbi!

Ey yüceler yücesi olan Allahım! Biz ümmeti Muhammedin dağınıklığını gider. Bize ve ülkemize birlik ve dirlik ver. Bütün dünyaya da huzur ve barış nasibeyle. Kalplerimizi birbirene ısındır ve bizleri birbirimize sevdir. Dünyanın dört bir tarafında hizmet eden kardeşlerimizi bizlerle beraber ihlas-ı etemme muvaffak kıl ya Rabbi!

Regaip Kandili namazı

REGAİP KANDİLİ NAMAZI KILINIŞI

Bu geceyi ibadetle geçiren müslümanlar büyük sevap kazanırlar. Bu gecede kılınacak olan Regaip Kandili namazı 12 rekattır. Regaib Kandili gecesinde hem namaz kılan hem de dua eden kişinin tüm günahları affolunur. Regaib Kandili namazının kılınışı şöyledir;

Her rekatta Fatiha Suresi okunduktan sonra üç Kadir Suresi ile 12 İhlas Suresi okunur. Her iki rekatta bir Selam verilerek 12 rekat tamamlanır. 12'nci rekat kılınıp selam verdikten sonra namazdan kalkmadan yetmiş defa ''Allahumme salli ala Muhammedinin nebiyyil ummiyyi ve ala alihi'' denilerek secdeye varılır. Sonra secdede yetmiş defa ''subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi'' denir.

Secdeden kalktıktan sonra Ettahiyyati Duası okunur. Ardından yetmiş defa ''Rabbiğfir ve erham ve tecavez ta'lemü'' denilerek tekrar secdeye gidilir. Secdede yine yetmiş kez ''subbuhun kuddusun Rabb-ul melaiketi verruhi'' denir ve Allah'tan istediklerimizi dua ile arz ederiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
abgi 3 yıl önce

Çok güzel Allahı anmanız