Bu haber kez okundu.

Engin Ardıç: Referandumdan sonra CHP ciddi şekilde karışacak

Köşe yazarı Engin Ardıç, Sabah'a referandumla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ardıç, 16 Nisan'dan sonra CHP'yi kimsenin kurtaramayacağını belirtirken, 'EVET'in kesin önde olduğunu ve referandumda yüzde 55'in üzerinde 'evet' çıkacağını söyledi.

Sabah'tan İsa Tatlıcan ile referandum, CHP ve Türk soluna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Engin Ardıç, kendisine yöneltilen sorulara çok net cevaplar verdi. 16 Nisan seçimleri sonrasında CHP'nin fena şekilde karışacağını söyleyen Ardıç'a göre referandumda yüzde 55'in üzerine evet çıkacak ve 2029'a kadar yeni bir Erdoğan dönemi başlayacak.

16 Nisan referandumundan sonra CHP'de neler değişir?

Engin Ardıç, 16 Nisan'da Evet'i garanti olduğunu belirtirken, ''Referandumdan sonra CHP ciddi bir şekilde karışacak ve olağanüstü kurultay toplanacak.'' dedi. Sözlerine; ''Ben o günü keyifle bekliyorum. Bana da gırgır yazılar yazma imkanı veriyorlar.'' diyerek devam eden Ardıç, ''Kurultay'da kim aday olur derseniz. Sosyalistler Muharrem İnce'yi destekliyor ama adaylarının profili ortada. Ankara bürokrasisi Deniz Baykal'ı ister ama o da artık yaşlı ve çok yıpranmış bir isim. CHP'li hukukçular da Metin Feyzioğlu'nu istiyor ama onların hiçbiri bu partiyi çekip götürecek liderlik vasıflarına sahip değil. Adayların tümünde bir soru işareti var.'' ifadelerini kullandı.

Referandum tahmininiz nedir?

Kendisine referandum tahmini sorulan Ardıç, ''Benim tahminim %55 gibi görünüyor. Ama yanılabilirim. Tayyip Bey beni hep yanılttı. %35 demiştim ama %47 almıştı. Ama ben 'Evet' çıkacağını düşünüyorum. CHP'ye yakın anket şirketleri 'kesin hayır çıkacak' diyor. 17 Nisan'da yüzleri olanlar moraracak. Hürriyet'te Ahmet Hakan ve benzerleri bıçak sırtı göstermeye çalışıyorlar. Eğer bu adamlar bıçak sırtı gösteriyorlarsa 'Evet' kesin güçlü şekilde öndedir. Bıçak sırtı diyerek 17 Nisan'da kıvırma şansı veriyorlar kendilerine.'' dedi.

İsa Tatlıcan'ın Engin Ardıç ile yaptığı röportajın tamamını ''CHP 17 Nisan'da fena karışacak'' bağlantısına tıklayarak okuyabilirsiniz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
hediye 1 yıl önce

bizde kına alırız yakarsın birtaraflarına olumu yalaka