Bu haber kez okundu.

Erdoğan'dan FETÖ'ye çanak tutan Almanya'ya sert tepki
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Bahçeli görüşmesi öncesinde Yaşayan İnsan Hazineleri ödül töreninde konuştu. Terörle mücadele, 15 Temmuz darbe girişimi ve yürütülen operasyonlarla ilgili açıklamalar yapan Erdoğan, FETÖ'nün firari savcıların teslim etmeyen Almanya için ''Teröre çanak tutuyor'' ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı, Almanya'nın FETÖ üyesi savcıları iade etmemesini sert bir dille eleştirdi. Almanya'nın teröre çanak tuttuğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, ''Almanya örgüt üyelerine sahip çıkmayı tercih etti'' dedi.

''ALMANYA'NIN DURUŞUNDAN ENDİŞELENİYORUZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Ey Almanya. Sayın Merkel'e ben 4 bin dosya verdim. Daha sonra İstanbul'daki son görüşmemizde 'sayın şansölye ben size 4 bin dosya vermiştim. Bu terör örgütleriyle alakalı teröristlerle alakalı bunların akıbeti ne oldu' dedim. Bana verdiği cevap ilginçti. 'O dosyaların sayısı 4 bin 500 oldu dedi.' Demokratik bir ülkenin, Avrupa Birliği'nin önde gelen bir ülkesinin terör örgütü olarak kabul ettiği bu örgütün mensuplarını korumasını ben hala anlamakta zorlanıyorum dedim. Bu nasıl bir iştir? Şimdi kalkmışlar hale bak, bize 'endişeleniyoruz' diye akıl veriyorlar. Almanya! biz sizin bu duruşunuzdan endişeleniyoruz. Siz şu anda teröre çanak tutuyorsunuz çanak. Bu terör belası ey Almanya bilesin, bumerang gibi gelecek sizi de vuracaktır.'' ifadelerini kullandı.

''ALMANYA FETÖ'NÜN ARKA BAHÇESİ HALİNE GELDİ''

Erdoğan, Türkiye'nin Avrupa'dan beklentisi olmadığını vurgulayarak devam ettiği konuşmasında, ''Türkiye olarak bizim sizden birşey beklentimiz yok. Ama siz teröre yataklık yapmaktan dolayı tarih boyunca anılacaksınız. PKK, DHKPC ve FETÖ gibi terör örgütlerinin mensuplarına yıllardır kol kanat geren Almanya'nın şimdi de ısrarla FETÖ'nün arka bahçesi haline dönüşmesinden dolayısıyla bizde endişe ediyoruz. Her zaman söylediğim bir şey var. Terör örgütleri akrep gibidir. Eninde sonunda döner, kendini sırtında taşıyanı da ısırır'' dedi.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×