Bu haber kez okundu.

Erdoğan'ın hayatına kast eden darbeci askerlerin isimleri açıklandı
FETÖ mensubu olan askerlerin darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen 7 darbeci asker yapılan operasyonlar neticesinde yakalanmıştı. Geriye kalan on bir darbeci askerin isimleri de bugün belli oldu.

Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan Marmaris'e gelen SAT ve MAT timleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı ancak darbe girişimini öğrendikten sonra derhal ayrıldığı otele baskın düzenlemişlerdi. İki polisi şehit eden suikast timindeki darbeci askerler olay sonrası ormanlık alana kaçarak firar etmişlerdi. Fakat 10 gündür süren operasyonlar neticesinde 18 darbeci askerden 7'si yakalanmıştı. Geriye kalan 11 askerin yakalanması için çalışmalar halen devam ediyor.

MARMARİS'TE YAKALANAN DARBECİ ASKERLERİN İSİMLERİ

FETÖ mensubu suikastçi darbeci askerlerden yakalananların isimleri açıklandı. Bu askerler arasında 'en tehlikeli firari' olarak adlandırılan 'Paşa' lakaplı Zekeriya Kuzu da bulunuyor. Yakalanan diğer 5 askerin isimleri ise şöyle; Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar, Astsubay Gökhan Güçlü, Hava Piyade Kıdemli Çavuş Erkan Çıkat, Hava Piyade Kıdemli Çavuş, Ömer Faruk Göçmen ile Hava Piyade Kıdemli Çavuş Abdulhamit Gül Erdem. Bu askerlerin ifade işlemlerinin Muğla Emniyet Müdürlüğü'nde devam ettiği öğrenildi.MARMARİS'TE ARANAN 11 DARBECİ ASKERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Yaklaşık 10 günlük kaçıştan sonra Pazartesi günü yakalanan 7 askerin verdiği bilgilere göre, Marmaris'teki otel baskınına katılan 11 firari askerden 10'unun isimleri belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunmak üzere Marmaris'teki otele giden 10 darbeci askerin isimleri şöyle; Şükrü Seyman, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, Ergün Şahin, Murat Köse, Burkay Karatepe, Mehmet Demir, Enes Yılmaz ve Muhammet Burak İpek.

Öte yandan aranan darbeci askerlerin hem üniformalı hem de sivil giyimli fotoğrafları, acil kodu ile, Marmaris ve çevresinde arama tarama faaliyetlerinde bulunan tüm ekiplere dağıtıldı. Ekipler, arama çalışmalarını bu fotoğraflara bakarak yapmaya başladı. Darbeci firari askerlerin Akyaka, Gökova Körfezi, Akbük Bölgesi civarlarında oldukları tahmin ediliyor.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×