Bu haber kez okundu.

Erdoğan Milli Seferberlik ilanına açıklık getirdi

''Benim dediğim milli seferberlik eline silah al çık değil'' sözlerin sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Şişli'deki bir otelde düzenlenen Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Genel Kurul açılışında katılımcılara hitap eden Erdoğan, ''Milli Seferberlik'' çağrısının ne anlama geldiğini açıkladı.

Türkiye'ye yönelik içeriden ve dışarıdan devam eden terör saldırıları son aylarda daha da arttı. Başta FETÖ olmak üzere DEAŞ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerinin saldırıları karşısında etkin bir mücadele yürüten hükümet vatandaşlardan da bu örgütlere destek veren ya da onların faaliyetlerine katılan kişileri ihbar etmeleri çağrısında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da ''Milli Seferberlik'' çağrısı yaparak tüm vatandaşların teröre destek verdiğini bildikleri kişileri ve duydukları bilgileri ihbar etmelerini istemişti.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Milli Seferberlik' çağrısı, hükümet ve Erdoğan karşıtı muhalif medya ve kişiler tarafından çarpıtılarak savaş çığırtkanlığı yapılmıştı. Bazı vatandaşların kafasında soru işaretlerine neden olan milli seferberlik ilanı hakkındaki söylentilere son noktayı ise bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu.

Bugün ki DEİK Genel Kurulu açılışında katılanlara hitap eden Erdoğan, milli seferberlik sözlerinin bir silahlanma çağrısı olmadığını belirterek, ''Hükümetimiz iş dünyasına, esnaflara çok destek verdi. Vermeye devam edecek. İş dünyasından tek beklentimiz piyasayı hareketlendirmesidir. Herkesin bekleme durumuna geçmesi en büyük sıkıntıdır. Bu yüzden milli seferberlik diyorum. Benim dediğim milli seferberlik eline silah al çık değil. Milli seferberlik budur.'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×