Bu haber kez okundu.

Evlilik Programları Neden Yasaklandı

Yayınlanan yeni KHK ile uzun süredir toplumda tartışmalara yol açan evlilik programları yasaklandı mı? Evlilik programları devam edecek mi ? Tüm bu soruların cevabı abchaber.com aracılığı ile sizlerle.

Yeni KHK ile evlilik programlarının yasaklanmasının ardından Twitter 'da TT oldu. Diğer programlar içinde bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı merak konusu. Twitter'da atılan twitterlerin genelinde İşte Benim Stilim,Kısmetse Olur gibi programlar içinde bir düzenleme yapılması gerektiği savunuldu.

İşte 690 sayılı KHK'nın evlilik  programlarını yasaklayan ilgili maddesi:

Yayınlanan 689-690 sayılı KHK ile ; Kararnamede evlilik programlarına ilişkin, "Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dƒhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz" denildi.

Çıkan Yeni KHK ile Twitter Sallandı

Çıkan KHK ile yasaklanan evlilik programları için atılan Tweetler ile Twitter sallandı.İşte atılan tweetlerden bazıları;

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×