Bu haber kez okundu.

Fatih Portakal PKK'nın ölüm listesinde olduğunu açıkladı

Fatih Portakal, terör örgütü PKK'nın ölüm listesinde olduğunu ve bu nedenle de özel koruma ile dolaştığını kamuoyuna açıkladı. FOX TV ana haber spikeri Fatih Portakal, bir izleyicinin Twitter'dan yaptığı paylaşıma çok sinirlendi. Atılan tweet'te ''Siz de zamanında PKK'ya teşekkür etmediniz mi?'' sorusunu gören Portakal bu soru karşısında sinirlerine hakim olamadı ve tweeti atan izleyiciyi vicdansız olmakla suçlayarak, terör örgütünün ölüm listesinde olduğunu açıkladı.

Öte yandan Fatih Portakal, HDP'li yetkilileri de sert bir dille eleştirdi. Dün Van, Elazığ ve Bitlis'te yaşanan terör saldırılarına vurgu yapan Portakal, HDP'li yetkililerin hataya düştüklerini söyleyerek şu eleştiride bulundu.

''Terör. Teröriste terörist denir. Teröre de terör denir. Bugün yaşadığımız olaylar, dün Van'da dün gece Van'da yaşanan, bugün Elazığ ve Bitlis'te yaşanan Mardin ve Şemdinli'de yaşananlar terör saldırısıdır. Siz öyle bir veriyorsunuz ki çatışma. Neyle çatışma ya? Haince bir saldırıdan bahsediyoruz. Haince sinsice bir saldırıdan terör saldırısından bahsediyoruz. Sayın HDP'liler teröre terör demediğiniz müddetçe, PKK terörüne o duvarı ''mesafeyi değil'' o duvarı örmediğiniz müddetçe bu kaynaşma nasıl olacak, birlik zamanını nasıl gerçekleştirebileceğiz? Bakın siz siyasi legal bir parti olarak hala geleceğin nasıl ön görüsünde bulunuyorsunuz? İşte nasıl başlayacak böyle bir önümüzdeki kaynaşma, böyle bir olumlu hava süreci nasıl başlatılacak bu söylemlerle? Siz siyasetçi olarak HDP olarak bir duvar örmüyorsunuz terör örgütüne. Teröre terör demiyorsunuz, teröriste terörist demiyorsunuz. Ondan sonra da nasıl bir portre veya nasıl bir fotoğraf karesi önümüzdeki günlerde yaşanacak onu da biz kafamızda kuramıyoruz.''

FATİH PORTAKAL'I ÇİLEDEN ÇIKARAN TWEET

HDP'lileri eleştirdikten sonra bir izleyici Twitter üzerinden ''Siz de zamanında PKK'ya teşekkür etmediniz mi?'' sorusunu sordu. Bu soruya çok sinirlenen Fatih Portakal, bir gerçeği ilk kez açıklayacağını belirterek, kendisinin PKK terör örgütünün ölüm listesinde olduğunu ve bu nedenle özel koruma ile dolaşmak zorunda olduğunu açıkladı.

Fatih Portakal'ın ''Siz de zamanında PKK'ya teşekkür etmediniz mi?'' sorusuna ''Bak arkadaş çok vicdansızsın. Çünkü alakası yok o dediğin şeyle. Bir dinlersin onu geçen sene Eylül ayında bir dinlersin onu ondan sonra karar verirsin, internette de var. Zaten yazdığım kitapta da var o ne olduğunu cümleleri birer birer şey yaptım. Sana bir soru soracağım. Hiç birinizin bilmediği birşey. Hem bir taraftan böyle teşekkür etti diye vicdansızca beni eleştiriyorsunuz diğer taraftanda siz biliyor musunuz, bu eleştiriyi yapan arkadaş. Geçtiğimiz Mart ayında buraya gelen polis arkadaşlar ''PKK TAK tarafından suikast timinin listesinin içindesin'' diyerek o belgeyle geldiler. ve ben o günden bu güne özel korumayla yaşıyorum. sizin haberiniz var mı? YOK! bunu da bilin bundan sonra. Sadece bu özeleştiriyi de böyle vicdansızca eleştiri yapanlar için en azından susarlar mı susmazlar mı bilmiyorum ama paylaşayım dedim.'' diyerek yanıtladı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×