Bu haber kez okundu.

Fatma Şahin'den İslahiye'deki cinsel istismara sert tepki
Gaziantep İslahiye'de cinsel istismara uğrayan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Fatma Şahin, aileye her türlü desteğin verileceğini belirtti. Gaziantep Belediye Başkanı Şahin, sosyal medya mesajında 'o bebek bizim bebeğimiz. Anne bizim annemiz. Onlara yaşadıkları travmayı atlatabilmeleri için hukuki ve manevi destek vermek bizim boynumuzun borcu'' ifadelerine yer verdi.

Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olduğu dönemde hazırladığı 'kimyasal hadım cezası'nın bu tür canilere uygulanması gerektiğini belirtti. Başkan Şahin ''böylesi bir ceza uygulanması bundan sonra böylesi suçlara eğilim gösterecek sapık ruhlu kişileri de durdurmak konusunda ise işe yarayacaktır.'' dedi.

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle;

- Gaziantep İslahiye'de meydana gelen tarif edilemez acı olayı yaşayan aile ile görüştüm. Bebeğimizin son durumuna baktım.

- Bebeğin sağlık durumunu herkesin merak ettiğini biliyorum. Hamdolsun şu anda iyi durumda. Ben de annesiyle birlikte yakın takipteyim.

- Bebek bizim bebeğimiz,anne bizim annemiz.Onlara yaşadıkları travmayı atlatabilmeleri için hukuki,manevi destek vermek bizim boynumuzun borcu.

- Şu anda hem aile hem bebek @ailebakanliği'nın kontrolünde. Bakanlığımız minik bebeğe kasteden şahısla ilgili hukuki süreçlerle ilgileniyor.

- Biz de Gaziantep Belediyesi olarak aile ve bebeğin bundan sonraki yaşamlarında yanlarında olacağız, hukuki ve psikososyal desteğimizi vereceğiz.

- Şahsi kanaatim, altyapısı Bakanlığım döneminde hazırlanan ve yönetmeliği çıkartılan kimyasal hadım cezasının bu caniye uygulanması yönünde.

- Böylesi bir ceza uygulanması bundan sonra böylesi suçlara eğilim gösterecek sapık ruhlu kişileri de durdurmak konusunda işe yarayacaktır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×