Bu haber kez okundu.

Fethullah Gülen ABD'ye yalvarmaya devam ediyor

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fethullah Gülen, ABD'ye yalvarmaya devam ediyor. ABD'nin New York Times gazetesine kendi imzasıyla bir makale yazan Fethullah Gülen ABD'ye ''Batı'nın hizmetindeyim. Beni Türkiye'ye iade etmeyin.'' diyerek adeta yalvardı.

FETÖ/PDY terör örgütü ele başı Fethullah Gülen, ABD New York Times gazetesine kendi adıyla makale yazdı. Yazısında Obama yönetimine mesaj veren Gülen, ''Batılı demokrasilerin ılımlı Müslümanlara ihtiyaç duydukları şu günlerde, 'hizmet' içerisinde olan ben ve arkadaşlarım Batı'nın tarafında bulunduk'' dedi.

Fethullah Gülen New York Times makalesinde hayatı boyunca hep darbelere karşı bir tutum içerisinde olduğunu ve Türkiye'de son 40 yılda yaşanan darbelerden en çok kendisinin zarar gördüğünü iddia etti. Gülen, yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da Batılı ülkelere şikayet etti.

Fethullah Gülen yazısında darbe kalkışmasına girişenlerin itiraflarını ve bağlantılarını inkar ederek, Türkiye'ye iadesi ile ilgili olarak ABD yönetimine mesaj verdi. Gülen, ''Erdoğan'ın istediğini verme arzusu anlaşılabilir, ABD direnmeli.'' dedi.

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantılı askerlerin 15 Temmuz 2016 gecesi giriştikleri darbe kalkışmasında, darbeye direnen 246 kişi şehit olmuş, binlerce vatandaş yaralanmıştı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
beter 4 yıl önce

beter olsun hain köpek fetö..pezevengi....it fetö hain fetö.şerfsiz fetö......