Bu haber kez okundu.

Fethullah Gülen'in iadesi için heyet gelecek
Fethullah Gülen'in iadesi hakkında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu önemli bir açıklama yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen için ''Bir an evvel terörist FETÖ'nün Türkiye'ye iade edilmesi gerek'' dedi ve Gülen'in iadesi için ABD'li heyetin ne zaman geleceğini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na bir basın mensubu ''ABD'deki Fetullah Gülen'in iadesi için ilk önce ABD'ye siz mi gideceksiniz yoksa heyet mi gelecek?'' sorusunu sordu.

Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili bu soru üzerine Bakan Çavuşoğlu, ''Bugün tarih açıkladık, 22 Ağustos'ta Amerika'dan bir heyet gelecek. 23-24 Ağustos tarihlerinde toplantılar gerçekleşecek ve Amerika'dan üst düzey bir ziyaret beklediğimizi söylemiştik. Tarihler konusunda da daha önce bilgi verdik en azından bizim olur dediğimiz; onların teklif ettiği ve bizim olur dediğimiz tarihleri söyledik. Adalet Bakanlığımız dosyayı hazırlıyor. Dosya hazır olur olmaz öyle görünüyor ki bu ABD'den gelecek ziyaretler sonrasına denk gelecek dosyaların hazırlanması. Biz de Adalet Bakanımız ile birlikte Washington'a giderek hem belgeleri teslim edeceğiz hem de yine orada görüşeceğiz. Müzakereleri sürdüreceğiz ki, bir an evvel terörist başı FETÖ, Türkiye'ye iade edilsin'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner1