Bu haber kez okundu.

FETÖ'cü sunucu Kemal Gülen yakalanmamış!
FETÖ'cü sunucu Kemal Gülen'in yakalandığı haberi Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile yalanlandı. Başsavcı Bülent Kantarcı imzalı açıklamada, Kastamonu'da yakalanan kişinin Fetullah Gülen'in yeğeni Kemal Gülen değil Kemalettin Gülen olduğu belirtildi.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fethullah Gülen'in Samanyolu TV haber spikeri olan yeğeni Kemal Gülen'in Kastamonu'da yakalandığı haberi dün Türkiye gündeminde çok konuşulan konular arasındaydı. Ancak Kemal Gülen yakalandı haberleri yönündeki iddialar bugün yalanlandı. Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı, ''Kemal Gülen yakalandı'' haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıklayarak yakalanan kişinin Gülen'in akrabası Kemalettin Gülen olduğunu duyurdu.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Kantarcı'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle;  "12 Ağustos 2016 günü bazı ulusal medya ile Kastamonu yerel gazetelerinde ve internet sitelerinde, 'FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’in yeğeni, Samanyolu Televizyonu spikeri, avukat Kemal Gülen saklandığı Kastamonu Araç İlçesinde yakalanarak gözaltına alındı' şeklinde haberler yer almıştır. Kastamonu Araç İlçemizde yakalanarak gözaltına alınan şahıs, haberlerde belirtilen Samanyolu Televizyonu sunucusu avukat Kemal Gülen olmayıp, yine Fethullah Gülen'in akrabası olduğu bildirilen Seyfeddin ve Saadet oğlu 1979 doğumlu Kemalettin Gülen isimli şahıstır. Şüpheli şahıs hakkındaki soruşturma halen gizli bir şekilde ve titizlikle yürütülmektedir."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×