Bu haber kez okundu.

FETÖ davaları ne zaman açılacak? Başsavcı Kodalak açıkladı!

Ankara'daki FETÖ soruşturması hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'ndan son dakika açıklaması geldi. Başsavcı Harun Kodalak, FETÖ'cülere ilk davaların kesin olmamakla birlikte 2017 yılının başında açılmaya başlanacağını ve darbe girişiminden sorumlu olan kişilere bunun hesabının sorulacağını ifade etti.

KEMAL BATMAZ ÇOK KRİTİK BİR İSİM

15 Temmuz darbe girişimi gecesi Adil Öksüz'le birlikte Akıncı Üssü'nde darbeyi yönettiği belirlenen Kemal Batmaz'la ilgili açıklamalarda yapan başsavcı, Batmaz'ın darbenin çok kritik isimlerinden birisi olduğunu ve belki de Öksüz'ün üstündeki bir kişi olabileceğinin görüldüğünü belirtti. Ayrıca Kodalak, bu şekilde darbenin diğer karanlık yüzünün ortaya çıkarıldığını söyledi.

3 BİN HAKİM VE SAVCIYA AYRI AYRI DAVA AÇILACAK

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Kodalak, Türkiye genelinde görevden alınan 3 binden fazla hakim ve savcının olduğunu, bunlarla ilgili FETÖ soruşturmalarının tek elden yürütüldüğünü bildirdi. Başsavcı, hakim savcı soruşturmalarında davaları her bir kişi için ayrı ayrı açmayı düşündüklerini, bunun haricinde olaylarla ilişkisi olan ve aynı olay içerisinde bulunmuş hakim-savcı olduğu takdirde onlara açılacak davaların da birlikte yürütüleceğini vurguladı.

SORUŞTURULAN KİŞİ SAYISI 10 BİNİN ÜZERİNDE

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı, FETÖ soruşturması kapsamında şu anda 4 bin 359 asker ve sivilin tutuklu bulunduğunu söyledi. Rakamların sürekli değiştiğini de ifade eden Kodalak, soruşturulan kişi sayısının ise toplam 10 binin üzerinde olduğunu açıkladı.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×