Bu haber kez okundu.

FETÖ'nün asker imamı Avukat yapılanmasını itiraf etti

FETÖ/PYD terör örgütünün asker imamı olduğu şüphesiyle geçtiğimiz günlerde tutuklanan H.P. isimli şahıs İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndaki ifadesinde örgütün avukat yapılanmasına ilişkin önemli itiraflarda bulundu.

H.P. ifadesinde yargı yapılanmasındaki kritik isimler ile hareket eden örgütün avukat yapılanması olduğunu anlattı. İtirafçı imam, Emniyet'in elde ettiği özel ve gizli belgeleri FETÖ'nün hakim ve savcılarına servis ettiğini, istedikleri firma, kişiler veya kurum hakkında istediklerini de suç unsuru olarak oluşturabildiklerini söyledi. Tevhid Selam, Tahşiye, MİT tırları ve 17 - 25 Aralık süreçlerindeki tüm davaların da bu şekilde yönetildiğini belirtti.

ŞAŞIRTICI İTİRAFLAR

FETÖ'nün asker imamı, hukuk mezunu bölge ve il imamları için hukuk bürolarının kurulduğunu söyledi. İtirafçı FETÖ imamı ifadesinde, ''1996 yılından itibaren hukuk bürosu görünümünde ağırlıklı olarak hukuk fakültesi mezunu bölge ve il imamlarını legalize etmek için kurulmuş yapılar vardı. Bunlardan bazıları, İstanbul'da Hasan Ş. başkanlığında kurulmuş olan M. Hukuk Bürosu, Hüseyin A. tarafından kurulan A. Hukuk Bürosu'dur. Bu büronun sahibi Avukat H.A. örgütün çekirdek kadrosundan yetişmiş, kriminal bir elemandı. Özel önem verilen davalar bizzat Fetullah Gülen'e sorulur ve süreçler ona göre yönlendirilirdi.'' dediği öğrenildi.

Örgütün asker imamı H.P. avukat yapılanmasında yer alan isimleri Harp Okulları'na da öğrenci yetiştirdiğini itiraf etti. ''Avukat Hüseyin A. genç esnafların organizasyonlarından futbolcularla ilgilenmeye kadar her aşamada aktif rol aldı. 17-25 Aralık'tan sonra eski istihbarat şube müdürü Ali Fuat Yılmazer'in bağımsız milletvekilliği adaylığı kampanyasını yürüttü. Zaman Gazetesi'nden Bank Asya önündeki eylemlere kadar her eylemde kendisini ön sıralarda görmek mümkündür. Avukat Mehmet T. ise örgütün kriminal isimlerindendir.''

H.P.'nin ifadesinde adı geçen Avukat Hasan Ş. ile Hüseyin A. aranıyor. Yusuf B. ile Hürol K. isimli şahıslar ise tutuklandı. H.P.'nin 1990'dan itibaren semt ve bölge imamlığı yaptığını açıkladığı isimler ise şöyle;

FETÖ BÖLGE İMAMLARI

Özel Yetkili Savcı Fikret Seçen (firari)
Eski Ankara Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Kuriş
Yargıtay ve Kocaeli Eski Cumhuriyet Savcısı Rasim İsa Bilgen
Ergenekon Hakimi Dr. Sedat Sami Haşıloğlu (firari)
Eski Adalet Müfettişi Savcı Ahmet Cemal Gürgen

FETÖ SEMT İMAMLARI

Eski Yargıtay Üyesi Hakim Nazmi Dere (Firari)
17 Aralık Darbe Teşebbüsü Savcısı Mehmet Yüzgeç (Firari)
Balyoz Soruşturması Savcısı Hüseyin Ayar (Firari)
Eski Bakırköy Hakimi Ertuğrul Ayar (Firari)
Şike Davası Hakimi Hikmet Şen (Firari)
Dink Davası Savcısı Hikmet Usta (Firari)

Kaynak: A HABER

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×