Bu haber kez okundu.

FETÖ'nün gizemli sosyal medya çetesi deşifre oluyor
İstihbarat birimleri daha önce Emre Uslu ve Başbakanlık köstebeği Mustafa Koçyiğit'i tespit etmişti. Ancak bu isimler sadece Fuat Avni'ye bilgi sağlayan isimler. Yani FETÖ'nün gizemli trol çetesinin muhbirleri. İhanet ekibine bugün bir kişi daha eklendi. Halka halka devletin hassas birimlerini kuşatarak ihanet şebekesine bilgi aktaran ekibin ilk halkasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başyaveri Albay Ali Yazıcı ile diğer yaverlerin olduğu ortaya çıktı.

DEVLETİN MAHREMİNİ FETÖ'YE BAŞYAVER YAZICI AKTARDI

Erdoğan'ın başyaveri Albay Ali Yazıcı ve diğer 4 yaveri 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında FETÖ üyesi oldukları gerekçesiyle tutuklanmışlardı. Yaverlerin ihaneti sadece devletin mahrem bilgilerini Fuat Avni adlı ihanet çetesine bildirmekle kalmadı. O karanlık gecede FETÖ'nün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı rehin alma emellerine de hizmet ettiler. 

UÇAĞIN ROTASINI ÖĞRENMEK İÇİN PİLOTU ARADI

Yaverlerin Erdoğan'ı taşıyan pilotu 15 defa arayarak ''Cumhurbaşkanımız nerede?'' diye sorduğu daha önce ortaya çıkmıştı. Amaçları Cumhurbaşkanına havada suikast düzenleyerek uçağı düşürmekti.

Başyaver Ali Yazıcı, Erdoğan'ın koruma ekibine Marmaris'teki T.C. Ata uçağının koordinatlarını sordu. Ekip şüphelendi. Şaşırtma için ATA yolcu uçağı koduyla kalktı. İki Türk Hava Yolları uçağı daha ardı ardına havalandı. Yaver'e de 'rota belli değil' denildi. Böylece üniformalı teröristler amaçlarına ulaşamadı.

ERDOĞAN YAVERLERİNİ ALMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'te dinlenlemeye çekilirken Ali Yazıcı ve diğer yaverlerini yanına almamıştı. Darbe girişimi öncesinde başyaver ve yaverlerinin Erdoğan'ın bulunduğu konumu öğrenmek için yoğun çaba sarf ettikleri biliniyor. Erdoğan, Marmaris'e yaverleri ile birlikte gitmiş olsa bulunduğu otele darbeciler kısa sürede ulaşıp, Cumhurbaşkanını da rehin alabilecekti.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×