Bu haber kez okundu.

FETÖ savcısı Zekeriya Öz, gayrimenkul zengini çıktı

FETÖ'nün firari savcısı Zekeriya Öz'ün "İstanbuloom" adlı projede 5 milyon dolar değerinde iki adet rezidans dairesi olduğu belirlendi. Öz'ün bu daireleri, tutuklu avukatı Tayfun Aktaş'ın üzerine yaptırdığı, 15 Temmuz'dan hemen sonra Aktaş'ın da, daireleri elden çıkarmak isterken, belediye personelinin dikkati sayesinde engellendiği tespit edildi. Söz konusu rezidansın da iskansız olduğu öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Candaş'ın ölümünün ardından iskansız ve kaçak inşşatlarla ilgili incelemelerini drinleştirdi.Şişli'deki kaçak inşaatlardan biri Zincirlikuyu Mezarlığa arkasındaki 40 katlı İstanbloom isimli proje. Kaçak katları olduğu için iskân alınamayan projede sürpriz bir ismin iki dairesinin olduğu ortaya çıktı.

Daireler başkalarının adına kayıtlı

Daire fiyatlarının 1 milyon ila 5 milyon arasında olduğu projede iki dairesi bulunan kişi ise Zekeriya Öz'den başkası değil. Hakkında yakalama kararı çıkarılmadan bir gün önce Türkiye'den kaçan Öz'ün gayrimenkulleri avukatının üzerine yaptığı belirlendi. 8 Kasım 2013 tarihinde alındığı görülen iki daire üçüncü şahıslar üzerine devir yapılmak istenmiş.

15 Temmuz'dan sonra el değiştirmeye çalışılırken farkedildi

15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra iki daire Aktaş tarafından başka kişilere devir edilmek istenmiş ama belediye personelinin dikkatiyle bunun engellendiği öğrenildi. Devir dilekçesinde Tayfun Aktaş'ın ismini gören belediye personeli durumu birim müdürlerine bildirdi. Devir işlemlerinin usulsüz olduğu gerekçe gösterilerek iki dairenin başka isimlere devredilmesinin önüne geçildi. Aktaş 26 Ağustos'ta gözaltına alındıktan sonra mallarına tedbir koyuldu. Bu mallardan biri de İstanbloom projesinde bulunan 37-38 numaralı iki daire.

Kaynak: (Akşam)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×