Bu haber kez okundu.

FETÖ'nün Kuzey Irak'a operasyon yapabileceği iddia edildi
Konya Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mazhar Bağlı, FETÖ'nün bir sonraki adımına yönelik hayli çarpıcı iddialar ortaya attı. Bağlı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün Türkiye'deki gibi bir operasyonu Kuzey Irak'da da yapabileceğini iddia etti.

A Haber'e röportaj veren Prof. Dr. Mazhar Bağlı, ''Doğrudan tehdit olarak inandığım bir alanı özellikle işaret etmek istiyorum. FETÖ, Türkiye'ye benzer bir operasyonu Kuzey Irak'a çekecektir. Kehanette bulunmak istemem ama bir sosyolog olarak net ve açık bir biçimde Türkiye'nin bu konuyla ilgili gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğine inanıyorum. Bu Fetullahçı Terör Örgütü Türkiye'ye benzer bir operasyonu Kuzey Irak'a çekecektir. Kuzey Irak'ta Barzani'yi devirmek isteyeceklerdir. Barzani'yi devirip oraya PKK'yı egemen kılacaklardır. Bunun üzerinden Türkiye'ye operasyon devam edecektir.'' dedi.

Bağlı, Türkiye'de demokrasinin bu tür yapılanmaların nüfus etmesinin kısmen engellediğini ancak Kuzey Irak'ta bunun mümkün olmadığı vurguladı. Açıklamalarına devam eden Bağlı, ''Ben çok yakın bir tarihte Barzani'ye bize yaptıkları gibi bir darbe girişiminde bulunup PKK'yı egemen kılmak istediklerini tahmin ediyorum. PKK'yı egemen kılmak istemelerinin sebebi de bu coğrafyaya kendileri gibi düşman olan bir örgütlenme biçiminin bir zihniyetin siyasal bir oluşuma dönüşmesini arzu ettiklerinden dolayıdır. Yani kürtlere bir devlet kurulsun diye değil PKK kürtler için birşey yapma niyetinde değil. PKK, ideolojisinin hegamonyasını kurmak için bir çaba gösteriyor. Bir terör örgütü devleti kurmak istiyor. Amerika'da bunu destekliyor, FETÖ terör örgütü de bunu destekliyor.'' dedi.

Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Türkiye'nin bu meseleyle ilgili hassasiyetini ortaya koyduğunu ve bundan sonra da bu hassasiyete devam etmesi gerektiğini vurguladı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×