Bu haber kez okundu.

Fikret İnan İstanbul Adliyesi'nde teslim oldu
Fi Yapı'nın sahibi Fikret İnan teslim oldu. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturmaları kapsamında FETÖ'ye finansal destek sağladığı şüphesiyle hakkında gözaltı kararı çıkarılan Fikret İnan'ın bugün kendi isteğiyle Anadolu Adalet Sarayı'na gelerek teslim olduğu belirtildi.

Avukatıyla Anadolu Adalet Sarayı C bloktaki polis noktasına gelen Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, alınan bilgiye göre buradaki polislere teslim olmak istediğini söyledi. Polisler, Fikret İnan'ın teslim olmak istediğini bildiren bir tutanak ile durumu savcılığa bildirdi. Savcılık kararının ardından Fikret İnan, polislerin gözetiminde adliyedeki nezarethaneye götürüldü.

Geçen gün Fikret İnan'ın avukatıyla teslim olmak için Anadolu Adalet Sarayı'na geldiği ve avukatının savcıyla görüştüğü sırada oradan ayrıldığı belirtilmişti. Ancak avukatı yaptığı açıklama ile müvekkilinin yurt dışında olduğunu ve 22 Ağustos Pazartesi günü dönerek teslim olacağını ifade etmişti.

FİKRET İNAN KİMDİR?

Fi-Yapı'nın sahibi olan Fikret İnan, 14 Mart 1968 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, ilkokul öğrenimini Faik Reşit Unat İlköğretim Okulu, ortaokul öğrenimini Göztepe Ortaokulu'nda tamamlamıştır. Bir süre inşaat malzemeleri ticareti ile uğraşan Fikret İnan, 2007 yılında Fi Yapı İnşaat A.Ş.'ni kurmuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Fikret İnan'ın Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) maddi destek sağladığı iddia ediliyor. Şu sıralar mali sorunlarla boğuşan Fi Yapı için Fikret İnan iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurmuştu. İflas erteleme talebi, 16 Temmuz 2013 tarihinde karara bağlandı ve bu karara göre müşterilen mağduriyetinin giderileceği gerekçesiyle Fi-Yapı'nın iflasının 16 Temmuz 2013 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile ertelenmesine karar verildi.

Fİ YAPI PROJELERİ

Fi-Yapı'nın özellikle konut sektöründe bir çok projesi bulunuyor. Bu projelerden en çok bilinenlerin isimleri şöyle;

1- Fi Yaka Kırklareli
2- Fi Yaka Sakarya
3- Filife
4- Fiside
5- Fi Tower
6- Fi Yaka Gebze
7- Fi Yaka Tuz 1,2 ve 3
8- Fi Yaka Esenşehir
9- Fi Yaka Sancaktepe

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×