Bu haber kez okundu.

Fikri Işık, TSK'dan 311 askerin firar ettiğini açıkladı
Firari generaller ile firari amiraller isimleri abchaber.com'da! Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, FETÖ'cü cuntanın darbe girişiminden sonra 2 tümamiral, 4 tuğamiral, 1 tuğgeneral ve 1 amiralin aralarında bulunduğu 311 darbeci askerin firar ettiğini belirtmişti.

Alınan bilgiye göre, firar eden generaller ile amirallerin isimleri belli oldu. Firari generaller arasında eski Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tümamiral Hayrettin İmran, eski Kuzey Grup Görevi Komutanı Tuğamiral Ayhan Bay ve eski Güney Grup Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekinci yer alıyor.

Firar eden amiral Tuğamiral İrfan Arabacı'nın darbe gecesi yetki alanında olmadığı halde, gemilerin denize açılmaları yönünde ve tankların şehre gönderilmesini emrettiği öğrenildi. Firar eden generaller arasında FETÖ'nün sözde atama listesinde de adı geçen Tuğgeneral Ali Kalyoncu bulunuyor. Öte yandan haklarında yakalama kararı olan Tümamiral Mustafa Zeki Uğurlu ve Tuğamiral Ali Suat Aktürk de firar eden askerler arasında.

TSK'DAN ATILAN GENERAL, AMİRAL, SUBAY VE ASTSUBAYLAR

OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK) bünyesinde bulunan 1389 asker terör örgütü üyesi olma suçundan ihraç edilmişti. TSK'dan ihraç edilen rütbeli subaylar arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 87 general, 726 subay, 256 astsubay; Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 32 amiral, 59 subay, 63 astsubay ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 30 general, 314 subay, 117 astsubay ihraç edildi. TSK'dan ihraç edilen askeri personel isimleri listesine aşağıdaki linke tıklayarak erişebilirsiniz.

TSK'DAN İHRAÇ EDİLEN RÜTBELİ ASKERLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

TSK İKİNCİ İHRAÇ EDİLEN ASKERLER İSİM LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

TSK İKİNCİ İHRAÇ LİSTESİ DE YAYIMLANDI


İlk OHAL KHK'sı ile ordudan atılan 1389 rütbeli askerden sonra FETÖ soruşturması kapsamındaki ihraçların yapılmasına devam edildi. TSK'dan ikinci dalga ihraç edilip ordudan atılan askerler listesinde ihraç edilen 125 subay, 68 astsubay ve Jandarma'dan ihraç edilen 1196 asker isimleri haberimizde. TSK'dan ihraç edilen askerler arasında Jandarma atılan askerler ile general, subay ve astsubaylar bulunuyor. TSK ikinci ihraç edilen generaller, amiraller, pilotlar, subaylar ve astsubaylar isim listesine yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Sema seker 2 yıl önce

Esgallerini yayınlayın lütfen kayıp fetocuların,halkın ihbar edebilmesi için