Bu haber kez okundu.

Firari Can Dündar Türkiye düşmanlığına devam ediyor

Firari Can Dündar AP'de skandal ifadeler kullandı! Avrupa ve Amerika'da kapı kapı dolaşan Can Dündar son olarak Avrupa Parlamentosu'nda skandal açıklamalar yaptı. Dündar, ''Ben buraya dünyanın aslında en büyük gazeteci hapishanesinden geliyorum. Türkiye'nin bir cehennem olduğunu söylemek zorundayım'' diyerek vatan hainliğini bir kez daha ortaya koydu.

FETÖ KUMPASINI MASUM GÖSTERDİ

Can Dündar, 5 yıl 10 ay hapis cezası aldığı MİT tırları ihaneti davasındaki rolünü Avrupa'ya masummuş gibi anlattı. FETÖ kumpası olduğu ortaya çıkan olaydan bahsederken Fetullahçı Terör Örgütü'nü ağzına bile almadı. Yaptığı Türkiye düşmanlığını da bu skandal sözlerle anlattı. ''Türkiye istihbarat teşkilatına ait tırlarda silah bulunmuştu ve bu silahlar Suriye'ye gidiyordu. Bunun görüntülerini ele geçirip gazetemizde yayınladık. Türkiye'nin uzun süredir Suriye'deki radikal islamcı gruplara destek verdiğine dair yayınlar yapıyorduk''

TERÖRE VERİLEN DESTEĞİ ANLATMADI

O dönem İçişleri Bakanı olan Efkan Ala, o tırlarda Suriyeli Türkmenlere yardım gittiğini açıklamıştı. Can Dündar hileyle Cumhuriyet Gazetesi yönetiminin nasıl ele geçirildiğini ya da kendisinin genel yayın yönetmeni olmasından sonra FETÖ'nün yayın organı Zaman Gazetesi ile nasıl aynı başlıkları attıklarını ise hiç anlatmadı. Türkiye'nin köklü gazetesinin nasıl teröristlere yardım ve yataklık eder hale geldiğinden de bahsetmedi.

KRALLAR GİBİ YAŞATILIYOR

Almanya'da yaşayan Can Dündar, teröre kucak açmakla eleştirilen bu ülkede adeta krallar gibi ağırlanıyor. Ödüller alan, Alman pasaportu verilen hatta Alman Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilen Dündar son olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde sözde basın özgürlüğü ödülü almıştı.

Kaynak: 24 TV

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×