Bu haber kez okundu.

Fırat Kalkanı harekatına katılan askeri birlikler açıklandı!
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Cerablus harekatına hangi birlikler katılıyor? sorusu merak edilmeye başlandı. Bu sabah saat 04.00'ten itibaren Suriye'nin Cerablus bölgesine yoğun top atışları ve F-16 uçaklarıyla hava taarruzu başlatıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Genelkurmay Karargahındaki Silahlı Kuvvetler Harekat Merkezi'nden komuta ettiği Cerablus operasyonuna hangi TSK birliklerinin katıldığı ise belli oldu.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Suriye'nin Cerablus İlçesi'ndeki DAEŞ unsurlarına yönelik başlatılan askeri harekata katılan TSK birlikleri şöyle;

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Piyade Birlikleri, mekanize birlikleri, tank ve topçu birlikleri, mayın temizleme istihkam birlikleri, muharebe birlikleri, lojistik destek birlikleri ve geçit açan iş makineleri birlikleri.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı, hava ve yer destek birlikleri ile İHA'lar, Cerablus harekatına katılan birlikler arasında yer alıyor.

OPERASYONUN ADI: FIRAT KALKANI

Türk Silahlı Kuvvetleri ve koalisyon hava kuvvetleri tarafından Suriye'nin Cerablus bölgesine başlatılan harekatın adı ''Fırat Kalkanı' olarak açıklandı.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×