Öne Çıkanlar feto YASİR KAYA KİMDİR Phi Phi adası 8 maaş tazminat başörtüsünü çıkarıp yerine şapka

Fransız gazeteci Türkiye'yi övdü, ülkesini eleştirdi

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki kara propagandaya tepki bu kez bir Fransız gazeteciden geldi. Yalanlara karşı gerçekleri anlattı.

- Bu haber 164 kez okundu.

Fransız gazeteci Türkiye'yi övdü, ülkesini eleştirdi
Ülkesinde bir tartışma programına katılan gazeteci Gilles Martin, Türkiye hakkında ortaya atılan yalanlara dayalı tezleri çürüttü ve gerçekleri bir bir sıraladı.

Gilles Martin yayında Türkiye'nin güçlü demokrasisine dikkat çekti ve Anayasa değişikliği çalışmalarını örnek verdi. Fransız gazeteci ülkesinin ve batının demokrasi konusundaki çifte standartını 28 Şubat örneğiyle açıkladı. 

Fransalı gazeteci Gilles Martin sözlerini, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye yaklaşımını eleştirerek sürdürdü. Türkiye ekonomisinin gücünü vurguladı. Programın moderatörü ise manidar bir zamanla ile tam bu sırada Fransız gazeteciye süresinin dolduğunu söyledi.

MÜLTECİ AKININI ENGELLEYEN TEK ÜLKE

Batı medyasının yaptığı kara propagandalara sert bir dille karşı çıkan Fransız gazeteci, ''Türkiye bugün Avrupa için Suriyeli mülteci akınını durdurmayı başaran tek ülke. Bizim görmezden gelmemiz bunların yaşanmadığı anlamına gelmez.'' dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×