Bu haber kez okundu.

Gazeteci Nazlı Ilıcak Bodrum'da yakalandı
15 Temmuz Darbe Girişimi soruşturması kapsamında aralarında Nazlı Ilıcak'ın da bulunduğu 42 gazeteci hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Gözaltı kararı verilen gazetecilerin bazıları kendi istekleriyle İstanbul ve Ankara'ya giderek teslim oldu bazıları ise darbe girişiminden önce ve darbe girişiminin hemen sonrasında yurt dışına kaçtı. Nazlı Ilıcak ise dünden bu yana Bodrum, Ankara ve İstanbul'da aranıyordu. 

Nazlı Ilıcak'ın Ankara'ya kaçtığı iddia edilmişti. Ancak gazeteci Nazlı Ilıcak, Bodrum'da yakalandı. Nazlı Ilıcak'ın Bodrum'da yakalanması üzerine Ankara'ya kaçtığı yönündeki iddialar ise yalanlanmış oldu.

Alınan son dakika haberine göre hakkında yakalama kararı çıkarılan 42 gazeteci arasında yer alan Nazlı Ilıcak'ın Bodrum Torba Kavşağı'nda bir araç içerisinde yakalandığı ve gözaltına alınarak sorgulanmak üzere Bodrum Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü açıklandı.

Nazlı Ilıcak ilk olarak yoğun güvenlik önlemleri arasında sağlık kontrolleri için Bodrum Devlet Hastanesi'ne getirildi. Nazlı Ilıcak sağlık kontrolünün tamamlanmasının ardından tekrar Bodrum Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Gazeteci Nazlı Ilıcak'ın İstanbul'a gönderileceği öğrenildi.

NAZLI ILICAK'IN YAKALANDIKTAN SONRAKİ FOTOĞRAFIYAKALAMA KARARI ÇIKARILAN GAZETECİLER

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında dün 42 gazetecinin yakalanması için gözaltı kararı verilmişti. Bu gazetecilerden 5'i dün gözaltına alındı. Gözaltına alınan gazetecilerin isimleri Yakup Sağlam, İbrahim Balta, Seyid Kılıç, Bayram Kaya ve Cihan Acar. Haklarında yakalama kararı çıkarılan diğer gazetecilerin isimleri ise şöyle;

"Abdullah Abdulkadiroğlu, Abdullah Kılıç, Ahmet Dönmez, Ali Akkuş, Arda Akın, Ayşe Nazlı Ilıcak, Bayram Kaya, Bilal Şahin, Bülent Ceyhan, Bülent Mumay, Bünyamin Köseli, Cemal Azmi Kalyoncu, Cevheri Güven, Cihan Acar, Cuma Ulus, Emre Soncan, Ercan Gün, Erkan Akkuş, Ertuğrul Erbaş, Fatih Akalan, Fatih Yağmur, Habip Güler, Hanım Büşra Erdal, Haşim Söylemez, Hüseyin Aydın, İbrahim Balta, Kamil Maman, Kerim Gün, Levent Kenez, Mahmut Hazar, Mehmet Gündem, Metin Yıkar, Muhammed Fatih Uğur, Mustafa Erkan Acar, Mürsel Genç, Selahattin Sevi, Seyid Kılıç, Turan Görüryılmaz, Ufuk Şanlı, Ufuk Emin Köroğlu, Yakup Sağlam ve Yakup Çetin."NAZLI ILICAK KİMDİR?

Asıl adıyla Ayşe Nazlı Ilıcak, 1944 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Türk Gazetesi ve Siyasetçi'dir. Babası Demokrat Parti döneminde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev yapan Muammer Çavuşoğlu'dur. Nazlı Ilıcak 1963 yılında Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nde, 1967 yılında ise Lozan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğrenim gördü. 1969 yılında Tercüman Gazetesi'nin sahibi Kemal Ilıcak ile evlenen Nazlı Ilıcak'ın bu evliliğinden iki çocuğu oldu. Kemal Ilıcak'ın vefatından sonra Nazlı Ilıcak, işadamı ve siyasetçi Emin Şirin'le kısa süren bir evlilik yaptı.

NAZLI ILICAK'IN GAZETECİLİĞİ

Nazlı Ilıcak, Tercüman Gazetesi'nde başyazarlık yaptı. 1988 yılına kadar Bulvar Gazetesi'nin imtiyaz sahipliğini üstlendi. 1992 - 1994 yılları arasında TRT'de 'Söz Meclisten İçeri' isimli programı yaptı. Tercüman Gazetesi dışında Meydan, Hürriyet, Akşam, Yeni Şafak, Bugün ve Takvim gibi gazetelerde yazarlık yapan Ilıcak, en son Sabah Gazetesi'nde yazarlık yapmıştır. Ancak fikir ayrılığına düştükleri için Sabah Gazetesi ile yollarını ayırarak 2014 yılında Bugün Gazetesi'ne dönmüştür. 26 Ekim 2015 tarihinde Bugün Gazetesi'ne kayyum atanmasıyla birlikte Ilıcak'ın işine son verilmiştir.

NAZLI ILICAK SİYASET HAYATI

Nazlı Ilıcak, 1999 Türkiye Genel Seçimleri'nde Fazilet Partisi İstanbul Milletvekili seçildi. 22 Haziran 2001 tarihinde Fazilet Partisi'nin kapatılmasıyla milletvekilliği düştü ve 5 yıl siyaset yasağı getirildi. 2011 genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Nazlı Ilıcak bu seçimlerde aday gösterilmedi.

2 Mart 2014'te Kanal D'de yayına başlayan "Pazar Gezmesi" programını sundu. Bu programda her pazar günü ünlü kişilerin evini ziyaret etti. Ancak program 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sonrası 24 Aralık 2015'te kanal yöneticileri tarafından alınan kararla sonlandırılmış, Nazlı Ilıcak ve Kanal D'deki ekibinin işine son verildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×