Bu haber kez okundu.

Gazeteci Nazlı Ilıcak kimdir? Nazlı Ilıcak nasıl yakalandı?
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Paralel Devlet Yapılanması (PDY) ile bağlantılı olduğu tespit edilen medya kuruluşları ve medya çalışanlarına yönelik operasyonlar bu sabah saatlerinde başladı. FETÖ/PDY örgütünün medya ayağı operasyonunda gözaltı kararı verilen gazeteciler isimleri arasında Nazlı Ilıcak ismi de yer alıyor. Peki Nazlı Ilıcak kimdir?, Nazlı Ilıcak gözaltına alındı mı? İşte detaylar..

NAZLI ILICAK KİMDİR?

Asıl adıyla Ayşe Nazlı Ilıcak, 1944 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. Türk Gazetesi ve Siyasetçi'dir. Babası Demokrat Parti döneminde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı olarak görev yapan Muammer Çavuşoğlu'dur. Nazlı Ilıcak 1963 yılında Notre Dame de Sion Fransız Lisesi'nde, 1967 yılında ise Lozan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğrenim gördü. 1969 yılında Tercüman Gazetesi'nin sahibi Kemal Ilıcak ile evlenen Nazlı Ilıcak'ın bu evliliğinden iki çocuğu oldu. Kemal Ilıcak'ın vefatından sonra Nazlı Ilıcak, işadamı ve siyasetçi Emin Şirin'le kısa süren bir evlilik yaptı.

NAZLI ILICAK'IN GAZETECİLİĞİ

Nazlı Ilıcak, Tercüman Gazetesi'nde başyazarlık yaptı. 1988 yılına kadar Bulvar Gazetesi'nin imtiyaz sahipliğini üstlendi. 1992 - 1994 yılları arasında TRT'de 'Söz Meclisten İçeri' isimli programı yaptı. Tercüman Gazetesi dışında Meydan, Hürriyet, Akşam, Yeni Şafak, Bugün ve Takvim gibi gazetelerde yazarlık yapan Ilıcak, en son Sabah Gazetesi'nde yazarlık yapmıştır. Ancak fikir ayrılığına düştükleri için Sabah Gazetesi ile yollarını ayırarak 2014 yılında Bugün Gazetesi'ne dönmüştür. 26 Ekim 2015 tarihinde Bugün Gazetesi'ne kayyum atanmasıyla birlikte Ilıcak'ın işine son verilmiştir.

NAZLI ILICAK SİYASET HAYATI

Nazlı Ilıcak, 1999 Türkiye Genel Seçimleri'nde Fazilet Partisi İstanbul Milletvekili seçildi. 22 Haziran 2001 tarihinde Fazilet Partisi'nin kapatılmasıyla milletvekilliği düştü ve 5 yıl siyaset yasağı getirildi. 2011 genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Nazlı Ilıcak bu seçimlerde aday gösterilmedi.

2 Mart 2014'te Kanal D'de yayına başlayan "Pazar Gezmesi" programını sundu. Bu programda her pazar günü ünlü kişilerin evini ziyaret etti. Ancak program 1 Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri sonrası 24 Aralık 2015'te kanal yöneticileri tarafından alınan kararla sonlandırılmış, Nazlı Ilıcak ve Kanal D'deki ekibinin işine son verildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×