Bu haber kez okundu.

Gaziantep Emniyeti saldırısı kim yaptı hangi örgüt üstlendi?

GAZİANTEP Emniyet Müdürlüğü önüne uzun namlulu silahlarla gelen 2 teröristin saldırı girişimi son anda engellendi. Polisler ile teröristler arasında çıkan çatışmada bir teröristin öldürüldüğü, çatışma sonrası kaçan ikinci teröristin de sağ olarak ele geçirildiği bildirildi. Terör saldırısının kimler ya da hangi örgüt tarafından yapıldığı merak edilirken AK Parti milletvekili Şamil Tayyar olayın ardında CIA'nın olabileceğini iddia etti.

AMERİKAN GİZLİ SERVİSİ İDDİASI

Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne saat 15.30 sıralarında yapılan silahlı saldırının kim ya da hangi örgüt tarafından yapıldığı merak ediliyor. AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'dan ise saldırının failleri konusunda çarpıcı bir açıklama geldi. Şamil Tayyar, terör saldırısını değerlendirirken ''Gaziantep Amerikan gizli servisinin de özel olarak çalıştığı şehirlerden biri'' diyerek olayın ardında Amerikan Gizli Servisi CIA'nın olabileceğine dikkat çekti. Tayyar, ''Bunun ismini ben ifade etmek istiyorum. Amerikan gizli servisinin de özel olarak çalıştığı şehirlerden birisidir Gaziantep. Bunca terör teşebbüsüne rağmen Gaziantep halkının da bu kuşatma karşısında kenara çekilmediğini ve gündelik hayata devam ettiğini görüyoruz. Bir tarafta güvenlik kuvvetleri, diğer taraftan da destek veren bir halk var.'' dedi.

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Olayla ilgili hükümet kanadından ilk açıklama Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş olayın, İzmir'deki olaya benzer olduğunun anlaşıldığını ifade ederek, Türkiye'de terör örgütleri arasında hiçbir fark kalmadığını, aynı ofisin şubeleri, aynı merkezin yan kolları gibi çalıştığını söyledi.

GAZİANTEP VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'dan da Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik saldırıya ilişkin bir açıklama geldi. Yerlikaya, ''Saldırıya polisler anında karşılık vererek saldırganı etkisiz hale getirmiştir. Saldırıda 1 polis memurumuz hafif yaralanmıştır'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×