Bu haber kez okundu.

Gaziantep'te şiddetli patlama sesi duyuldu

Gaziantep'ten son dakika patlama haberi saat 23.30 sıralarında geldi. Patlamanın Gaziantep Üniversitesi yakınlarındaki Yeditepe mahallesinde olduğu iddia edildi. Vatandaşların ihbarı üzerine kentte teyakkuza geçildi. Ancak Jandarma, Polis, Belediye ve Valilik tarafından kent genelinde yapılan incelemelerde herhangi bir soruna rastlanmadı. Yetkililer, kentte herşeyin yolunda olduğunu ve korkulacak bir durumun olmadığını açıkladı. Gaziantep patlaması iddialarına ilişkin ardı arkasına yapılan açıklamalar şöyle;

GAZİANTEP VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Gaziantep Valisi patlama sesine ilişkin açıklamada bulundu. Vali Ali Yerlikaya, ''Bir patlama sesi duyuldu. Olayı araştırıyoruz. Şu an herhangi bir olumsuz durum yok. İhbarlar değerlendirildi. Hastanelerimize intikal eden bir vaka veya hasar bilgisi bulunmuyor'' dedi.

Gaziantep Valiliği resmi açıklama

Gaziantep Valiliği, halkı tedirgin eden patlama sesine ilişkin yaptığı açıklamada, sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçakların neden olduğu süper sonik patlamadan kaynaklanmış olabileceğini değerlendirirken şöyle denildi;

"İl genelinde duyulan patlama sesinden dolayı jandarma, emniyet, AFAD, itfaiyeye yapılan ihbarlar değerlendirilmiş, saat 00.25 itibariyle hastanelerimize ve diğer kurumlarımıza bildirilen ya da görevlilerimizce tespit edilen herhangi bir yaralanma, vefat ve maddi hasar bulunmamaktadır. Bu sesin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında görev yapan uçaklarımızın ses hızını aşmasından kaynaklanmış alibeleceği değerlendirilmiş olup, gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir."

FATMA ŞAHİN'DEN AÇIKLAMA

Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep'te patlama oldu iddiaları üzerine Twitter'dan bir açıklama yaptı. Şahin, ''Gaziantep'teki patlama iddiasıyla ilgili doğrulanmış herhangi bir bilgi bulunmamakta. En doğru açıklama ilgili resmi makamlarca yapılacak.'' dedi.

KESİN BİR BİLGİ YOK

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ''Gaziantep'in her tarafından duyulan patlamayla ilgili şu an kentte herhangi bir sorun yok.'' açıklamasında bulundu. Tahmazoğlu, duyulan sesle ilgili emniyet birimlerinin araştırma yaptığını belirtirken ''Net bir bilgi yok. Başka haberlere itibar etmeyiniz'' dedi.

GAZİANTEP PATLAMASI İLK GÖRÜNTÜ

Gaziantep patlaması

''BÖLGEYE AMBULANS SEVK EDİLDİ İDDİASI DOĞRU DEĞİL''

Öte yandan Ak Parti Genel Sekreteri Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, Gaziantep patlaması ile ilgili ortaya atılan bölgeye ambulansd sevk edildiği iddialarının doğru olmadığını açıkladı. Gül açıklamasında; ''İddia edildiği gibi ambulansların sevkedildiği şeklindeki iddialar doğru değil. Rabbim Gazi şehrimizi ve ülkemizi korusun'' ifadelerini kullandı.

Abdulhamit Gül Twitter

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
İsimsiz 2 yıl önce

Atatürk mahallesine de duyuldu o ses çok şiddetli bir gürültü koptu

Avatar
mert 2 yıl önce

gökyüzündeki o büyük sarı ışıkları gören tek ben değildim sanırım