Bu haber kez okundu.

Gaziantep Valiliği 50 vatandaşın öldüğünü açıkladı

Gaziantep patlaması son dakika açıklaması Gaziantep Valiliği internet sitesinden yapıldı. Valilik sitesinden yapılan açıklamaya göre Gaziantep bombalı saldırı sırasında hayatını kaybeden vatandaşların sayısının 50'ye yükseldiği duyuruldu. Gaziantep patlama sonrası Valilik ilk yaptığı açıklamada ölü sayısını 22 yaralı sayısını ise 94 olarak açıklamıştı. Ancak patlamada yaralanan vatandaşların arasında durumu ağır olanların olduğu bildirilmiş ölü sayısının artabileceğinden endişe edildiği vurgulanmıştı.

RTÜK YAYIN YAYIN YASAĞI GETİRDİ

Rayo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Gaziantep Şahinbey İlçesi'ndeki Akdere Mahallesi'nde bir düğün esnasında meydana gelen patlama sonrasında geçici yayın yasağı getirdiğini duyurdu. Duyuruda Gaziantep patlaması 2016 videosu gibi görüntülerin paylaşılmaması, patlama anı, patlama sonrası olay yeri, kamu görevlilerinin olay yerinde yürüttükleri çalışmalar, varsa patlama sonucu yaralanan veya hayatını kaybeden kişilere ait görüntü, görsel öğe ve benzeri unsurlara ve bunlarla ilgili abartılı anlatımlara yer verilmemesi istendi.

GAZİANTEP VALİLİĞİ: 50 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Gaziantep patlaması ile ilgili olarak Valilik son dakika açıklaması yaptı. Gaziantep Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada ölü sayısının 50'ye yükseldiği belirtildi. Valilik'ten yapılan açıklama şöyle;

''İlimizde 20 Ağustos 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen bombalı  terör saldırısında bugün itibariyle 50 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 
Saldırıda yaralanan vatandaşlarımızın tedavileri ilimizdeki hastanelerimizde devam etmektedir. Düzenlenen menfur terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır, yaralılarımıza  acil şifalar diliyoruz. Haince düzenlenen saldırı ve bu saldırıyı yapanları bir kez daha lanetle kınıyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 21.08.2016 - Saat: 10.50''

AK PARTİ VE MHP HEYETLERİ GAZİANTEP'E GİTTİ

Gaziantep terör saldırısı sonrası Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül Gaziantep'e gelerek incelemelerde bulundu. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) de Gaziantep patlamasının ardından bölgeye milletvekillerinden oluşan bir heyet gönderdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×