Bu haber kez okundu.

Görev yeri değişen 616 mülki idare amiri isim listesi açıklandı

Görev yeri değiştirilen vali, vali yardımcısı ve ilçe kaymakamı isim listesi 1 Aralık tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Mülki İdare Amirleri Atama ve Yer Değiştirmesi Kararnamesi'ne göre 396 ilçe kaymakamı ile 106 vali yardımcısının görev yerleri değiştirildi. 75 kaymakam ile vali yardımcısı ise il hukuk müşaviri olarak atandı. Görev yeri değişikliği kararnamesinde ayrıca İçişleri Bakanlığı merkez birimlerinde görevlendirilen 30 kaymakam ve vali yardımcısının isimleri de açıklandı.

KAYMAKAM ATANAN BELEDİYE BAŞKANVEKİLLERİ

İçişleri Bakanlığı atama kararnamesi'nde bazı belediyelere başkanvekili olarak atanan kaymakamlar da bulunuyor. Buna göre; Diyarbakır Sur Belediyesine kayyum olarak atanan Bilal Özkan, aynı zamanda Sur Kaymakamı, Mardin Nusaybin Belediyesine kayyum olarak atanan Ergun Baysal, Nusaybin Kaymakamlığı'na, Mardin Derik Belediyesine kayyum olarak atanan Hakan Kafkas ise Derik Kaymakamlığı görevine getirildi.

1 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler ve Kaymakamlar atama kararnamesine göre görev yeri değişen vali, vali yardımcısı ve kaymakam isim listesi için bağlantıya tıklayınız.

İçişleri Bakanlığı Valiler KararnamesiGörev yeri değişen mülki idare amirleri listesi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×