Öne Çıkanlar feto Çağatay Ulusoy emekli maaşına zam Türkiyenin aldığı ilk altın madalya Eski bakanın kızı intihar etti

Göreve geri dönen pilotların isimleri belli oldu!

Türk Hava Kuvvetleri'ne geri dönerek rütbeleri takılan 20 pilottan 12'sinin isimleri açıklandı. Pilotlar 671 sayılı KHK kapsamında görevlerine geri döndü.

- Bu haber 965 kez okundu.

Göreve geri dönen pilotların isimleri belli oldu!
FETÖ'nün darbe girişiminden sonra Türk Hava Kuvvetleri'nde ihraç edilen pilotlar nedeniyle pilot ihtiyacı doğmuştu. 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile daha önceden orduda görev yapmış tecrübeli emekli ya da istifa etmiş pilotlar geri çağırılmıştı. Bu çağrı üzerine geri dönüş için başvuru yapan ilk 20 pilottan 12'si görevlerine geri döndü.

Albay ile binbaşı arasında değişen rütbelere sahip 12 pilot için 10 Kasım'da TSK karargahında rütbe takma töreni gerçekleşti. Yeniden pilotluk mesleklerine geri dönen pilotlar duygularını, ''Tekrar yuvaya dönmekten mutluluk duyuyoruz. Bizler öncü olduk ancak bizim gibi yuvaya dönmek isteyen arkadaşlarımızın da olduğunu söylemek isteriz.'' diyerek ifade ettiler.TSK'YA GERİ DÖNEN PİLOTLARIN İSİMLERİ

Türk Hava Kuvvetlerinde yeniden göreve başlamak için mesleklerine geri dönen ve rütbeleri takılan askerlerin isimleri açıklandı.

- Albay Tansel Çokuysal
- Albay Vedat Öncel
- Albay Doğan Eroğlu 
- Albay Ayhan Akbıyık
- Albay Doğan Mart 
- Yarbay Tevfik Murat Becit
- Yarbay Hasan Saffet Çelikel 
​- Yarbay Tolga Çınar 
- Binbaşı Ersoy Çil 
- Binbaşı Murat Çalışkan
- Hava Pilot Kurmay Albay Yaşar Kadıoğlu (Törende yoktu)

Daha önceden Hava Kuvvetleri’nden yüzbaşı, binbaşı gibi rütbelerde emekli olanlar, KHK sonrasında mevcut hakları verilerek üst rütbelere terfi etti.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×