Göreve iade edilen memurlar tam listesi yayımlandı

Kamu kurumlarından ihraç edilen ancak yapılan incelemeler neticesinde FETÖ'yle irtibatı bulunmadığı belirlenen memurlar 677 sayılı KHK ile görevlerine iade edildi. Tam liste Resmi Gazete'de açıklandı.

Göreve iade edilen memurlar tam listesi yayımlandı

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında devletin birçok kurumundan binlerce memurun görevine son verilmişti. Hükümet, ihraçlar nedeniyle oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçmek için haksız yere görevden uzaklaştırıldığını iddia eden memurlara itiraz hakkı tanımıştı. Bu kişilerin itirazlarının değerlendirilip yeniden inceleneceği ve sonucunda da terör örgütü ile bağlantısı olmayanların göreve iade edileceği belirtilmişti. İşte 22 Kasım tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile göreve iade edilen kamu personeli isim listesi yayımlandı.

677 sayılı KHK'nın 5 ekli listesine göre; Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığında 2, Diyanet İşleri Başkanlığında 36, Vakıflar Genel Müdürlüğünde 1, Sosyal Güvenlik Kurumunda 41, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında 10, Sağlık Bakanlığında 18, DHMİ'de 24 ve YÖK'te 16 kişi görevlerine iade edildi. İşte göreve iade edilen memurların tam isim listesi...

MADDE 2 – (1) Ekli (5) sayılı listede yer alan kamu görevlileri 15/8/2016 tarihli ve 672 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair Kanun Hükmünde Kararname ile 3/10/2016 tarihli ve 675 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır. 

(2) 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi hükümleri ile 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 1 inci maddesi hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili Kanun Hükmünde Kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.