Bu haber kez okundu.

Göreve iade edilen öğretmenler 6 bin 7 kişilik liste açıklandı

25 Kasım'da göreve iade edilen öğretmenlerin isim listesi haberimizdeki galeri bağlantısında yer almaktadır. Toplam 6 bin 7 öğretmenin çoğunluğu çeşitli eylemlere katılan ve Eylül ayında terör soruşturmaları kapsamında açığa alınan Eğitim-Sen sendikası üyelerinden oluşuyor.

Göreve geri dönen öğretmenler listesinde Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Artvin, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Van, İzmir, İstanbul, Kocaeli, Bursa, Şanlıurfa ve Hatay gibi illerde görevli Milli Eğitim Bakanlığı personelleri bulunuyor.

GÖREVE İADE EDİLEN ÖĞRETMENLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

Bakanlık, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden uzaklaştırılan 6 bin 7 öğretmenin 28 Kasım Pazartesi günü görevlerine başlayacağını duyurdu. Ayrıca yapılan açıklamada, söz konusu kişilerin hakkındaki soruşturmaların devam ettiği ve görevlerindeyken sürecin yürütüleceği belirtildi. Görevlerine yeniden başlayacak olan öğretmenler terör örgütleriyle bağlantılı oldukları gerekçesiyle açığa alınmışlardı.

4 BİN ÖĞRETMEN DAHA İADE EDİLECEK

CHP Milletvekili Mustafa Balbay, halen açığa alınmış durumda bulunan toplam 7 bin öğretmenden yaklaşık 4 bin tanesinin daha göreve iade edileceğini açıkladı. MEB yetkilileri ile görüştüğünü ifade eden Balbay, ''birkaç eyleme katıldıkları için görevden alınan Eğitim-Sen'li öğretmenlerin görevlerine geri dönüşü başladı. Şu an soruşturması devam eden 7 bin kişinin incelemesi de sonuçlanmak üzere. Kriterlerin incelemesinden sonra bu öğretmenlerden de tahminen 4 bine yakınının göreve iadesi bekleniyor. Bu sürecin ise yaklaşık 10 günü alabileceği söyleniyor.'' dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı Göreve İade edilen öğretmenler açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı ise dün yaptığı açıklamada, “Terörle bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınan öğretmenlerden 6007’si görevlerine iade edilmiştir. Söz konusu kişiler hakkında inceleme ve soruşturma işlemleri devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×