Bu haber kez okundu.

Gülen'den tutuklu FETÖ'cülere 'intihar' fetvası!

FETÖ'den intihar eden kişilerin ardındaki sır perdesi aralandı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen bazı örgüt üyeleri intihar etmişti. Fetullah Gülen'in tutuklanan FETÖ'cülere DEAŞ'lı teröristleri örnek göstererek ''intihar edin'' talimatı verdiği ve bedenlerini ortadan kaldırmalarını emrettiği iddia edildi.

Yeni Şafak'ın haberine göre; şu ana kadar Fetullahçı Terör Örgütü'nün 20 üyesinin intihar etmesi üzerine araştırma başlatıldı. Araştırma sonucunda ise şoke edici bir gerçek ortaya çıktı. Fetullah Gülen'in tutuklanan FETÖ mensuplarına ''hizmet için gerekirse intihar edin'' diyerek fetva verdiği belirlendi. Gülen'in bir toplantıda sözde hizmet hareketinin selameti için gerekirse intihar bile edilebileceğini söylediği belirtiliyor. Araştırma raporunda talimat üzerine bazı örgüt üyelerinin intihar ettiği, talimata karşı gelen yani intihar etmeyenlerin ise örgüt mensupları tarafından infaz edildiği değerlendiriliyor. Öte yandan FETÖ'nün kan donduran ifadelerinin yer aldığı fetva cezaevlerindeki intiharların ve örgütün geçmiş yıllarda yaptığı tüm karanlık eylemlere de ışık tuttuğu ifade ediliyor.

GÜLEN'İN KAN DONDURAN SÖZLERİ

Eğer benimle hizmete bir zarar gelecekse ve benim kendi kendimi yok etmem bu iş için, benim müesseslerime zarar gelmemesi için bir yol ise, ben buna da razıyım. Küfürden sonra en büyük günahtır ama ben buna bile katlanmaya razıyım. İşte bunun daha ilerisinde ne türlü şeylere razı olabileceğimi siz tahmin edebilirsiniz... Ben böyle bir içtihadı hatalı görmekteyim, yanlış bir içtihattır. Ama bu da bir histir. Bir düşüncedir. Bir mülahazadır. Bunu da sormuşum ben. Yani çıkıp bir binanın köşesinden kendimi aşağı atayım mı? Hizmetin selameti adına buna 'evet' diyebilir misiniz? Hizmet için her şeye katlanmaya razıyız Allah'ın inayet ve keremiyle... İntihar etmenin ne büyük günah olduğunu ben Allah'ımdan Peygamber'imden öğrenmişim. Ama muhal farz eğer böyle bir şey düşünülecekse, düşünülürse bu hizmete karşı ve sizin korunmanıza karşı yapılır. Eğer yapılacaksa böyle bir fedailik, çarparız kendimizi ateşe ve yok oluruz. Arkadaşlarımız, eğer buna kadar biz istişare ediyorsak, bu meseleyi de istişare etmelidirler. Ahengi bozmamak için kabul edilmez bu tavırları, Allah için kabul etsinler.

İNTİHAR EDEN FETÖ'CÜLERİN İSİMLERİ

Fetullah Gülen'in verdiği öne sürülen intihar talimatı sonrasında darbe girişiminden sonra tutuklanan 20'den fazla örgüt mensubu intihar etmişti. Bunlar arasında Albay, Yarbay, Emniyet Müdürü ve polis memurları da yer alıyor. İşte intihar eden veya ölü bulunan FETÖ üyelerinin isimleri...

- Manisa'nın Ahmetli ilçesi Kaymakamı N.A.
- Cumhuriyet Savcısı S.Y.
- Kastamonu J. Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Albay İ.K,
- Siirt Komando Tugay Komutanlığı Kur. Başkvekili Yarbay L.Ö.
- Yarbay İ.Ç.
- Havacı Astsubay Ö.I.
- Eski İstanbul Güvenlik Şube Müdürü M.A..
- Emniyet Amiri A.B.
- Komiser M Ç.
- Komiser M.M.
- Polis memuru H.G.
- Polis memuru H.T
- Polis memuru A.T.
- Polis memuru E.O.
- İnfaz Koruma Memuru Ö.Ç.
- İnfaz Koruma Memuru E.Ş.
- Öğretmenlikten ihraç edilen M.G.
- Anaokulu öğretmeni A.D.
- Öğretmen çocuğu H.T.
- İş adamı V.S.
- İsmi açıklanmayan bir FETÖ tutuklusu.

Kaynak: Yeni Şafak
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×