Bu haber kez okundu.

Hainler patlayıcıyı metal parçalar ile güçlendirdiler
Gaziantep'teki hain saldırının izleri sabah saatlerinde günün aydınlanması ile daha net bir şekilde ortaya çıktı. Kına gecesini hedef alan saldırıda kullanılan patlayıcı, sokakta bulunan tüm evlerde ağır hasara sebep oldu.

Çevrede bulunan binaların duvarlarında oluşan izler de patlayıcının etkisini gözler önüne serdi. Katliamda can kaybını arttırmak isteyen teröristlerin patlayıcıyla birlikte metal parçaları ve bilyeler kullandığı belirlendi. Patlamanın ardından olay yeri inceleme ekipleri sabah saatlerine kadar çalıştı. Titizlikle yapılan çalışmada bulunan en küçük deliller bile değerlendirildi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada, ''olay yerinde bir adet parçalanmış canlı bomba yeleği elde edilmiştir.'' denildi.

İLK İŞARETLER DAEŞ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ GÖSTERİYOR

Eldeki büyün verileri birleştiren güvenlik güçleri saldırının arkasında DAEŞ terör örgütünün olduğu tespitinde bulundu. Olayın ardından Gaziantep il genelinde geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Güvenlik güçleri özellikle eylem hazırlığında olabilecek isimlerin bulunduğu liste üzerinde yoğunlaşıyor.

KAYNAK: KANAL 24
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×