Bu haber kez okundu.

Hakim savcı atamaları kura sonuçları açıklandı - 12 Ekim 2016

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından 12 Ekim 2016 tarihinde yapılan hakim savcı kura sonuçları atama isim listesi bugün HSYK'nın resmi internet sitesi hsyk.gov.tr'den açıklanacak.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrasında görevden ihraç edilen binlerce hakim ve savcının yerine yeni atamalar yapıldı. Hakim savcı atamaları kura töreni bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla gerçekleşti. Meslek öncesi eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra HSYK'nın yaptığı sınavda başarılı olan 1069 hakim ve cumhuriyet savcısı için mesleğe kabul edilme kararı verildi. Söz konusu hakim ve savcıların görev yerleri ise 12 Ekim Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan kura ile belirlendi.

HAKİM-SAVCI ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

HSYK, adli ve idari yargıda görevlendirilmek üzere 870'i avukatlık mesleğinden olmak üzere toplamda 1069 hakim ve Cumhuriyet savcısı adayının mesleğe kabul edildiğini geçtiğimiz günlerde duyurmuş ve mesleğe kabul edilen hakim ve savcı isim listesini yayınlamıştı. Bugün ise görev yerleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet ve Kongre Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle belli oldu. Kura töreniyle atamaları yapılan ve kura sonuçları belli olan hakimler ile savcıların isim listesini haberimizde bulabilirsiniz.

12/10/2016 TARİHİNDE KUR'A ÇEKEN 3. DÖNEM İDARİ YARGI HÂKİM ADAYLARINA İLİŞKİN KUR'A KARARNAMESİ SONUCU

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×