Bu haber kez okundu.

Halepli Umran'dan müjdeli haber: yaşıyor!

Halepli Ümran bebek öldü mü ölmedi mi? herkes bu sorunun yanıtını merak ederken Habertürk'ten yüreklere su serpen açıklama geldi. Hayatını kaybettiği iddiaları dünya gündemine damgasını vuran 5 yaşındaki Umran bebekten yüzümüzü güldüren bir haber geldi. Haberturk, Umran'ın hayatta olduğunu ve fotoğrafını çeken gazeteci Mustafa Sarut'un onu evinde ziyaret ettiğini duyurdu.

Rusya ve Esed rejimi geçtiğimiz Ağustos ayında Halep'in Kasırcı bölgesine bomba yağdırmıştı. Saldırı sırasında onlarca kişi hayatını kaybetmiş bir o kadar Suriyeli de yaralanmıştı. Yaralananlar arasında akıllara ambulanstaki kanlar içindeki hali ve sessiz bekleyişi ile kazınan 5 yaşındaki Ümran'da bulunuyordu. Dün çıkan haberlerde öldüğü öne sürülen Umran'ın yaşadığı ortaya çıktı.

Bizler dahil herkesi sevindiren bu haberi Habertürk verdi. Gazete, Umran'ın ambulanstaki fotoğrafını çeken Mustafa Sarut ile iletişime geçti. Sarut, Haberturk'e yaptığı açıklamada, Umran'ın yaşadığını ve bölgeye 4 gün önce gerçekleştirilen saldırıdan sonra yeni bir bombardımanın yapılmadığını söyledi. Öte yandan Sarut'un Ümran ve ailesinin evine giderek ziyarette bulunduğu belirtildi.

5 ÇOCUK HAYATINI KAYBETMİŞ

Ümran bebeğin babası, 3 gün önce de bir saldırı yapıldığını ve uçaklardan atılan bombaların evlerinin yakınına düşmesi nedeniyle 5 çocuğun hayatını kaybettiğini söyledi. Mustafa Sarut Ümran'ın fotoğrafını çekmek isteyince babasının buna izin vermediği belirtildi.

Kaynak: HABERTURK

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×