Öne Çıkanlar feto wikipedia erişime neden kapatıldı 15 dakika kuralı 689 sayılı khk ile atılan öğretmenlerin tam listesi 1 mayıs 2017 akparti myk toplantısı

Halk oylamasının resmi tarihi için YSK'da referandum toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa değişiklik teklifi kanununu imzalamasının ardından gözler referandum tarihi için YSK'ya çevrilmişti. Yüksek Seçim Kurulu bugün halk oylaması tarihinin belirlenmesi için toplandı.

Halk oylamasının resmi tarihi için YSK'da referandum toplantısı

18 maddelik Anayasa değişikliği kanun teklifi Meclis'te kabul edildikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasına sunuldu. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı/Başkanlık sistemini de içeren kanunu imzaladı. Ardından da Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu sürecin ardından tüm gözler Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) gelecek 'referandum tarihi' açıklamasına çevrildi.

YSK Başkanı Sadi Güven, anayasa referandumu tarihine ilişkin, bugün bir toplantı yapılacağını belirterek, ''Halk oylamasının resmi tarihini belirleyip ilan edeceğiz.'' dedi. 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi'ni içeren 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un halk oylaması için referandum tarihi YSK toplantısının ardından netlik kazanacak.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, toplantıdan sonra 'Anayasa Değişikliği Referandum Tarihi' açıklaması yapacak.

Erkan DEMİR (erkan.demir@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×