Bu haber kez okundu.

Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri'ne subay alımı yapılacak

TSK personel alımına dair açıklama Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan geldi. Işık, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na 600 subay, 200 de astsubaylıktan subaylığa toplam 800 personel alımı yapılacağını duyurdu. Savunma Bakanı Deniz Kuvvetleri'ne 146, Hava Kuvvetleri'ne de 376 subay alınacak dedi.

Bakan Fikri Işık, Özel Kuvvetler Komutanlığı için ilk defa dışarıdan personel alınacağını hatırlatırken 700 Bordo Bereli alımı için 10 Kasım tarihi itibariyle 16 bin 993 kişinin başvuru yaptığını açıkladı. Özel Kuvvetler Komutanlığı'na personel alımı için müracaatlar Kasım ayı sonunda sona erecek.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

Özel Kuvvetler Komutanlığında subay olmak isteyenlerin en az lise mezunu ve KPSS'den en az 50 puan almış olmaları, Astsubaylık için başvuracak adayların ise en az ön lisans mezunu ve KPSS'den en az 50 puan alma şartını taşımaları gerekiyor. Bu ay sonuna kadar devam edecek olan Öze Kuvvetler başvuru şartlarına ilişkin detaylar ve adayların doldurması gereken form, Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesinden ulaşılabiliyor.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×