Bu haber kez okundu.

HSYK görev yeri değiştirilen 1045 hakim ve savcının isim listesi

Hakimler ve Savcılar Kurulu(HSK) bir adli bir de idari olmak üzere iki yeni kararname yayımladı. Yayımlanan kararnamelerle bi1045 adli ve idari yargı üyesi yeni görevlerine atandı. HSYK 1045  hakim ve savcının görev yeri belli oldu.Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 1045 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. HSYK'nın internet sitesinde yayınlanan kararnamede yayınlanan isim listesiyle görev yerleri değiştirilen hakim ve savcıların isim listesi tüm haberleri abchaber.com'da

HSK'DAN İKİ YENİ KARARNAME YAYIMLANDI
HSK, biri adli biri de idari olmak üzere iki yeni kararname yayımladı. Yayımlanan 678 sayılı adli yargı kararnamesiyle bin 35 savcı ve hakimin görev yeri değişirken, 679 sayılı idari yargı kararnamesiyle 10 idari yargı üyesi yeni görevlerine atandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli yargıda bin 35, idari yargıda 10 hakim ve savcının görev yerini değiştirdi.

HSK, "2017 Yılı Adli ve İdari Yargı İhtiyaç Kararnamesi"ni yayımladı. Buna göre, adli yargıda bin 35, idari yargıda 10 hakim ve savcının yeni görev yeri belirlendi.

Söz konusu kararnameyle görev yerleri değişen hakim ve savcılara ilişkin liste, HSK'nın internet sitesinde de yer aldı.

7 HAKİM VE SAVCI TUTUKLANDI

FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edildikten sonra gözaltına alınan 23 hakim ve savcıdan 7'si tutuklandı, 16'sı adli kontrol tedbiriyle serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, HSYK'nın yayınladığı 107 kişilik ihraç listesinde bulunan ve haklarındaki soruşturmaları İstanbul Savcılığınca yürütülen 23 eski hakim ve savcının yakalanması için çalışma başlatmıştı.

Çalışma kapsamında İstanbul merkezli 5 ilde operasyonlar düzenleyen polis ekipleri 23 eski hakim ve savcıyı gözaltına aldı.

Adli makamlara sevk edilen eski hakim ve savcılardan 7'si tutuklanarak cezaevine gönderilirken 16'sı ise adli kontrol hükümleri kapsamında serbest bırakıldı.

 Hakim ve savcıların atama listesi (Görev yerleri değiştirilen Hakim ve Savcılar)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×