Bu haber kez okundu.

Huffington Post ve Tim Cook'tan duygusal 'Türkiye' paylaşımı
Dünyanın en ünlü dijital haber sitesi olarak bilinen Huffington Post, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle anlamlı bir paylaşımda bulundu.

Huffington Post, saldırıda hayatını kaybedenlerin anısına 'Gelincik Çiçeği'nin içine 'Türk Bayrağı' nı yerleştirdiği bir logo paylaştı. Ünlü yayın kuruluşu bu paylaşımı ile hem İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı kınadı hem de Türkiye halkının yanında olduğunu açıkladı.

APPLE CEO'SU TİM COOK: DUALARIMIZ TÜRKİYE HALKI İÇİN!



Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple'ın CEO'su Tim Cook Twitter hesabından Türkçe paylaşımda bulundu. Cook, paylaşımına ''Dualarımız Türk halkı için #İstanbul'' notunu düştü.

AVRUPALI LİDERLERDEN ATATÜRK HAVALİMANI SALDIRISINA SERT TEPKİ

Avrupalı liderler, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısının ardından, Twitter başta olmak üzere sosyal medyadan sert kınama mesajları yayınladı.

Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland: "Üye ülkemiz Türkiye, tekrar bir ölümcül terör saldırısının acısını yaşamaktadır. Bu sıkıntılı zamanlarda sizinle beraberiz."

Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier: ''İstanbul'dan gelen haberle şok oldum. Düşüncelerim Türkiye'deki insanlarla beraber.'' 

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas: ''Haberler İstanbul'dan çok kötü. Düşüncelerimiz hayatını kaybedenler ve yaralılar için.''

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz: "İstanbul Atatürk Havalimanı'nda korkunç terör saldırısı. Benim düşüncelerim, kurbanların dostları ve aileleriyledir."

Belçika Başbakanı Charles Michel: "Düşüncelerim İstanbul havalimanındaki terör saldırısı kurbanlarıyla beraber. Bu çirkin şiddet eylemini kınıyoruz."

Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite: "İstanbul'daki havaalanında aşağılık bir terör saldırısı gerçekleştirildi. Türk halkıyla birlikte duruyoruz."

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı: "İstanbul'daki terör saldırısı yüzünden tiksinti ve dehşet içindeyiz. Teröre karşı komşularımızı ve dostlarımızı destekliyoruz."  (MYNET)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×