Öne Çıkanlar feto 29 Mayıs Bireysel Dokunulmazlık Oyunu 1 mayıs hangi bankalar açık TEDAŞ 49 memur alımı fb ç.rizespor maçı kaç kaç

İBB'den çok önemli dolandırıcılık uyarısı geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) internet sitesinden yapılan son dakika açıklaması ile 'demokrasi şehitleri'ne yardım amacıyla korsan kampanya düzenleyenlere karşı dikkatli olunması istendi. İBB'den yapılan açıklamada ''İBB, kişi ve kurum adı kullanarak yardım kampanyası düzenlememektedir.'' denildi.

İBB'den çok önemli dolandırıcılık uyarısı geldi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 'demokrasi şehitleri'ne yardım amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve Genel Sekreter Hayri Baraçlı'nın adını kullanarak kurum ve kişilerden pata istendiğinin tespit edildiği bildirildi. Yasal olmayan bu talepler karşısında vatandaşların emniyet birimlerine derhal bu girişimde bulunan kişi yada kişileri ihbar etmeleri istendi. İBB Twitter hesabından konuya ilişkin yapılan paylaşımda ise ''İBB, kişi ve kurum adı kullanarak yardım kampanyası düzenlememektedir'' denildi.

İBB'den yapılan açıklama şöyle;

''Son günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Kadir Topbaş ile Genel Sekreterimiz Hayri Baraçlı'nın adı kullanılarak 'demokrasi Şehitleri'ne yardım amacıyla kampanya düzenlendiği belirtilerek kurum ve kişilerden para istendiği tespit edilmiştir...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi hükümetin düzenlediği kampanyalara katılmakta, bu kampanyanlar da resmi makamlar tarafından kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Kişi ve kurum adı kullanılarak yardım kampanyası düzenlenmemektedir.  Bu tür yasal olmayan talepler karşısında Emniyet birimleri veya İ.B.B. Beyaz Masa'nın 153 numaralı telefonunu aramaları halinde gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur''
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×