Bu haber kez okundu.

İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı
Trabzonspor eski Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında “Öleceksek de adam gibi öleceğiz, kadın gibi yaşamayacağız” sözlerinden dolayı açılan ''kadına hakaret'' davasının duruşmalarına katılmadığı gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı.

İbrahim Hacıosmanoğlu, Trabzonspor - Gaziantepspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada, ''Ben 49 yaşına kadar adam gibi yaşadım, kadın gibi yaşamadım. Ben kadın gibi 100 sene yaşayacak yerde adam gibi bir sene yaşarım'' diyerek hem kadınların hem de futbol camiasının tepkisini üzerine çekmiş ve hakkında ''Yayın yoluyla halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılama, kadına hakaret'' davası açılmıştı.

9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun 21 Nisan'daki ilk duruşmaya ve ikinci duruşmaya katılmadığı öğrenildi. Bu nedenle İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

İBRAHİM HACIOSMANOĞLU KİMDİR?

Türk iş adamı, spor yöneticisi ve Trabzonspor eski Başkanı olan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun asıl adı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'dur. 21 Şubat 1966 tarihinde Trabzon'un Hayrat Merkez Mahallesi'nde dünyaya gelmiştir.

12 çocuklu bir ailenin 11.'inci çocuğu olan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun babası Hacı Osman Hüseyin Efendi'dir. İlkokuldan mezun olduktan sonra okumayan İbrahim Hacıosmanoğlu, 12 yaşından itibaren İstanbul'da yaşamaya başlamış ve babası gibi uzun yıllar ticaretle uğraşmıştır. Organizasyon, petrol ve inşaat sektörlerinde ticaret yapan Hacıosmanoğlu'nun eşi ise Ali Ağaoğlu'nun annesi tarafından yeğeni olur.

Spor hayatına Akçaabat Sebatspor'da yöneticilik yaparak başlayan İbrahim Hacıosmanoğlu, 2005 - 2007 yılları arasında Trabzonspor Başkan Yardımcılığı görevi yapmıştır. 2008'de Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak'ın istifa etmesi üzerinde başkan seçimlerinde aday olmuş ancak diğer başkan adayı Sadri Şener'in seçilmesiyle bu yarışı kazanamamıştır.

İbrahim Hacıosmanoğlu, 27 Şubat 2012 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerine aday olmuş ancak seçilememiştir. 26 Mayıs 2013 tarihindeki Trabzonspor başkanlığı seçimlerinde tekrar aday olmuştur. Bu seçimde Hacıosmanoğlu, kullanılan 4500 oyun 1571'ini alarak Trabzonspor'un 15.'inci başkanı seçilmiştir. 5-6 Aralık 2015 tarihinde yapılan Trabzonspor başkanlık seçimlerinde ise seçimi kaybeden Hacıosmanoğlu, görevini Muharrem Usta'ya devrederek, kulüp yöneticiliğini bırakmıştır.

1999 yılında Hatice Hacıosmanoğlu ile evlenen İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Efe ve Eren adında iki oğlu ile Ela adında bir de kızı vardır.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×